Precizitás vagy határidő? - problémák a reálhozam kifizetésénél
A roppant időigényes adattisztítás miatt több magánnyugdíjpénztár is szakaszolva igényli vissza az Államadósság Kezelő Központtól a tagok reálhozamát. Az ÁKK eddig tízmilliárd forint körüli összeget utalt négy kasszának − a teljes várható összeg 260 milliárdra tehető - írja a Napi Gazdaság.
Úgy tűnik, az ÁKK kérése ellenére (Napi Gazdaság, 2011. július 6.) csak a kisebb pénztárak szakaszolják a kifizetéseket, amiben − állították több kasszánál is − jelentős szerepe van annak a felügyeleti határozatnak, amely ismételt ellenőrzést írt elő. Binder István, a PSZÁF szóvivője hangsúlyozta az ellenőrzések fontosságát, kijelentve: ez sem hátráltathatja a kifizetéseket. Ennek némiképp ellentmond viszont az előbb említett, a teljes ellenőrzési jelentést egy napon belül kérő felügyeleti levél. Jogászok szerint úgy lehetne lezárni az ügyet, hogy annak a néhány tagnak, akik többször is átléptek, a kasszák kifizetnék a reálhozamot, a tagdíj-kiegészítéssel pedig (esetleg közvetlenül az Alappal) utólagosan számolhatnának el. Ehhez viszont módosítani kellene a jogszabályt. Mint azonban megtudtuk, a PSZÁF egyáltalán nem tervez ilyen lépést. Ilyen körülmények között pedig a kasszáknak kell dönteniük, hogy a határidőt vagy a minden egyes tagra kiterjedő precizitást tartják fontosabbnak. Mindkét esetben borítékolhatók az elmarasztaló határozatok.
Napi Gazdaság
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Munkabér kifizetése 6 hónapja
- Ezeket a munkajogi hibákat nem engedheted meg magadnak! 7 hónapja
- 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza 7 hónapja
- Súlyos hiányosságokkal küzd a munkabiztonság Magyarországon? 8 hónapja
- NAV-elnök: az új adategyeztetési eljárás egyfajta ingyenes konzultáció 9 hónapja
- Eltiltással is szankcionálhatják azokat a tervezőket és a kivitelezőket, akik erre nem figyelnek 11 hónapja
- Drasztikus eredmények a tavaszi munkavédelmi vizsgálatokon 1 éve
- Több helyen nem fizették ki a pedagógusok által igényelt iskolakezdési támogatásokat 1 éve
- Így alakul a munkabalesetek száma Magyarországon 1 éve
- Szeptembertől kiemelten vizsgálják a munkavédelmi szabályok betartását ezeknél a cégeknél 1 éve
- 24 pékségből 13-nál a nyugtaadásnál súlyos mulasztást állapított meg a NAV 1 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?