PSZÁF a nyugdíjpénztárakról: nagy kockázat az állami bevatkozás
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) negyedéves kockázati jelentésében leszögezi, hogy a magánnyugdíjpénztárak hozamteljesítménye továbbra sem kielégítő, és kérdéses, hogy az önkéntes pénztárak teljesítik-e feladatukat - cikkezi a Világgazdaság.
A pénztári szektorban a magánnyugdíjpénztárak viszont továbbra is veszteségesen működnek. A működési tartalékok szintje viszonylag alacsony, a rendszeres - a tagszervezésre irányuló - túlköltekezés mai szintjén viszonylag rövid időre elegendő. A működési bevételeket apasztja a tagdíj- és működési bevételek 14 hónapra történő állami befagyasztása, s kockázat a magánpénztári tagoknak az állami nyugdíjrendszerbe való tömeges visszalépését célzó szándék is.
A magán-nyugdíjpénztárak hozamteljesítménye továbbra sem kielégítő. Az önkéntes nyugdíjpénztárakkal kapcsolatban felmerül, hogy miként tudják eredeti szerepüket betölteni. A tagok száma ugyanis csökken, a portfólió összértéke 2007 vége óta reálértékben zsugorodott.
Világgazdaság
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Óriási változást hoz az egészségpénztáraknál ez az új szabály 5 hónapja
- Egyre többen tesznek félre ebben a formában nyugdíjra és egészségre 7 hónapja
- ÖPOSZ: a pénztártagok a befizetéseik után járó adóvisszatérítésről május 20-ig rendelkezhetnek 7 hónapja
- Kevesen használják fel lakáscélra az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításokat 7 hónapja
- Tízmilliókat ad dolgozóinak egy cég, ha felmondanak 8 hónapja
- A legtöbben erre fordítják a nyugdíjpénztári ingatlancélú kifizetéseket 9 hónapja
- Nyugdíj: ezért fontos minél előtt belevágni az öngondoskodásba 9 hónapja
- Ismét két számjegyű hozammal zártak tavaly az önkéntes nyugdíjpénztárak 9 hónapja
- Új rekordok születtek 2024-ben a pénztárszektorban 10 hónapja
- Kerítésfestés helyett szakmai önkéntesség - így lehet tenni egy jobb világért 12 hónapja
- Így lehet minél nagyobb mértékű adójóváírást kapni 12 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?