kapubanner for mobile

Romlik a cégtulajdonosok jövőképe

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

Az építőipar képviselői érzik leginkább, hogy romlásra lehet számítani a következő hónapokban - derül ki egy felmérésből.

Romlik a cégtulajdonosok jövőképe-

Az OPTEN-Bridge Business Jövőkép Mátrixa október végén szondázta, hogy milyen hangulatban vannak a cégvezetők hazánkban. A vizsgálatban arra voltak kíváncsiak, hogy hogyan érzik magukat a hazai cégvezetők, és mire számítanak, hogyan fogják magukat érezni 3 hónap múlva. 

Mint írják, október végén a válaszadók üzletre vonatkozó jövőképének átlaga – 5,77 – ami minimálisan haladja meg a középértéket, amely alatt a jövőkép érzet negatív irányba fordul.  A következő negyedévben minden terület romlásra számít. A megkérdezettek az építőiparban érzik leginkább, hogy romlásra lehet számítani.

A személyes jövőképre vonatkozó index jóval magasabb értéket mutat, mint az üzleti. A felmérésből arra lehet következtetni, hogy a cégvezetők a magánéletben tapasztalható pozitív jövőképből töltekeznek.

A nagyvállalati és a mikrovállalkozói réteghez képest a KKV szektor kissé borúlátóbb. Az elemzés szerint ennak az az oka, hogy a KKV cégek gyakran tőkehiányosak és a folyamatok sem alkalmasak mindig a tiszta kép kirajzolására. 

A cégtulajdonosok és a kinevezett vezetők egyaránt minimálisan pozitív jövőképpel értékelik a jelenlegi üzleti helyzetet, a következő három hónap várakozásai azonban erősen eltérnek egymástól. A cégtulajdonosok jóval borúlátóbbak és egyértelműen negatív jövőképet jósolnak. 

 

fotó: unsplash

  • 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek