SAS légitársaság: megegyeztek az alkalmazottakkal
Megegyezett a svéd SAS légitársaság a pilóták és a légiutaskisérők érdekképviseleteivel - jelentette be a SAS vezetése hétfőn, ezzel a skandináv légi társaság fontos lépést tett súlyos pénzügyi helyzetének rendezése, a piacon maradás érdekében.
A SAS korábban bejelentette, hogy 800 állást számol fel, a létszámot fokozatosan 15 ezerről 9-10 ezerre faragja le, eladja földi kiszolgáló egységét, 15-17 százalékkal csökkenti a fizetéseket és a nyugdíjalapot. Az intézkedések révén évi 3 milliárd koronával (350 millió euró) reméli csökkenteni a költségeket. A hitelező bankok kikötötték, hogy a SAS csak akkor juthat friss hitelhez, ha a válságkezelő tervet száz százalékban teljesíti.
A 4XNG-tervnek elnevezett válságkezelő üzleti csomag legfontosabb pontja megvalósult - mondta a SAS sajtófőnöke az MTI-nek. Elisabeth Manzi szerint a szerződések aláírásával a légitársaság jó irányban indult el, de még hátra van négy pont teljesítése ahhoz, hogy a bankok elvárásainak megfeleljen - tette hozzá.
A SAS 2007 óta nem zárt nyereséges évet, és a többi európai légitársasághoz hasonlóan küzd a magas üzemanyagárakkal és a fapados cégekkel.
A társaság drágán üzemelt: 2011-ben 15 ezres létszámmal 27,1 millió utast szállított, míg a konkurens fapados Norwegian 2550 fővel 15,7 milliót. A bérköltség a SAS-nál az összköltség 34 százaléka, a Norwegiannál csak 19 százaléka. Az egy férőhelyre jutó költség a SAS-nál csaknem kétszer akkora, mint a rivális norvég légitársaságnál.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- Pilótaválság a láthatáron: a légitársaságok munkaerőhiánya új szintre lépett 3 hónapja
- Új korszak a munkahelyeken: a dolgozók és a főnökök is csak túlélni akarnak 3 hónapja
- Évi 100 milliót is lehet keresni ezzel a szakmával, mégis munkaerőhiány van 4 hónapja
- Visszaelőzte ebben a Tesco a Lidlt 5 hónapja
- Részegen, meztelenül rohangált az EasyJet pilótája, felfüggesztették 5 hónapja
- Pilóta- és repülőgép-karbantartó képzés indul a Széchenyi István Egyetemen 6 hónapja
- Nem engedtek a nyomásnak: győzelmet arattak a győri munkások 6 hónapja
- Hogyan mondhatunk fel jogszerűen? 11 hónapja
- Közös megegyezésnél el lehet térni a végkielégítés törvényileg meghatározott határidejétől? 11 hónapja
- Csaknem 1300 dolgozó veszíti el munkáját a szomszédunkban 12 hónapja
- Ingatlan adásvételi szerződés jogszerű elkészítése 13 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa