Silvio Berlusconi közmunkával bűnhődik
A milánói bíróságon csütörtökön pozitív vélemény született arról, hogy az adócsalásért elítélt Silvio Berlusconi volt olasz kormányfő közmunkával töltse le büntetését.
A bíróság dönt arról is, hogy a Hajrá Olaszország (FI) elnökének hol kell a közmunkát végeznie, és ezalatt milyen feltételekhez kell magát tartania.
A 78 éves Silvio Berlusconinak tíz és fél hónapos büntetését kell közmunkával letöltenie.
A bíróság ezen kívül a politikus mozgásterét is korlátozhatja azzal, hogy előírja számára, mikor hagyhatja el lakóhelyét és a büntetés letöltésének ideje alatt kikkel találkozhat.
Az olasz püspöki kar napilapja, a l'Avvenire értesülései szerint az olasz jobbközép vezetője heti egy alkalommal egy Milánó közeli idősek otthonában dolgozhatna. A La Stampa napilap úgy tudja, Silvio Berlusconi védőügyvédei egy olyan intézményt javasoltak a bíróságnak, ahol szellemi és testi fogyatékos személyeket ápolnak.
Silvio Berlusconi a Milánó közeli Arcoréban levő villájában mennyasszonya, gyermekei és orvosa társaságában várta a csütörtöki tárgyalást. A politikus április eleje óta térdgyulladás miatt gyengélkedik.
Ügyvédei tanácsára Berlusconi nem kommentálta az eddigi fejleményeket. Helyette Giovanni Toti, a FI szóvivője nyilatkozott, azt hangoztatva, hogy az olasz bíróságok nem korlátozhatják a jobbközép vezetőjének politikai mozgásterét, főleg a májusi európai választások előtt. Renato Brunetta, a FI képviselőházi frakcióvezetője a szabadság harcosának nevezte Berlusconit a Nobel-békedíjas mianmari ellenzéki politikushoz, Aung Szan Szú Kjihez hasonlítva őt.
Matteo Renzi miniszterelnök annyit mondott Silvio Berlusconi sorsáról, hogy az igazságszolgáltatásnak a maga útját kell járnia.
Silvio Berlusconi volt négyszeres olasz miniszterelnököt tavaly augusztusban ítélték el jogerősen adócsalásért az úgynevezett Mediaset-perben. A 2005-ben kezdődött perben a milánói ügyészség azzal vádolta Silvio Berlusconit, hogy a kétezres években több mint 7 millió euró (mintegy kétmilliárd forint) televíziós közvetítési díjat nem fizetett be.
Berlusconit tavaly november 27-én kizárták az olasz parlamentből, majd két évre eltiltották a közhivatal viseléstől, aminek következtében nem indulhat az európai parlamenti választásokon sem.
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Milyen munkahelyet kívánnának a lányaiknak az apák? Ezzel a kérdéssel indította idei nőnapi kezdeményezését a Dreher Sörgyárak. A vállalat... Teljes cikk
Vádat emeltek két orvos, valamint két társuk ügyében, akik két éven át törvénybe ütközően, közfinanszírozásra végeztek műtéteket a... Teljes cikk
Egy külföldi dolgozó megkéselte szintén külföldi kollégáját egy szegedi építkezésen, a férfit letartóztatták - tájékoztatta a... Teljes cikk
- Egy napra leáll az élet Olaszországban 7 hónapja
- Ilyen is van? Hőségriadó miatt leáll a munkavégzés Olaszországban 10 hónapja
- Elbukott a munkajogi népszavazás Olaszországban 10 hónapja
- 5 helyett 10 évig is engednék, hogy valaki közmunkás legyen 12 hónapja
- Kétszer rabolták ki volt munkaadójukat a vasi rablók 1 éve
- Egymillió eurós karácsonyi bónuszt oszt szét alkalmazottai közt egy szendvicslánc 1 éve
- Egymilliárd forint adót csalt el egy győri számlagyár 1 éve
- Százmilliós csalás miatt került a vádlottak padjára két ügyvezető, a cég könyvelője és titkárnője 1 éve
- Több mint 100 millió forint adót csalt el négy ember 1 éve
- Szigorítják az EU-n kívüli vendégmunkásokat érintő szabályokat Olaszországban 1 éve
- Olaszországban is betiltották az iskolai mobiltelefon-használatot 2 éve

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben