Százával jönnek létre munkahelyek Borsodban
Miközben munkahelyek százai szűnnek meg a gazdasági krízis miatt országszerte, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében csaknem ugyanilyen nagyságrendben újak is létesülnek, több társaság százas nagyságrendben keres munkavállalókat - tájékoztatta Szabó József, az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ főigazgatója az MTI-t pénteken.
A legtöbb új munkahely vidéki településeken - Tiszaújvárosban, Sajóbábonyon, Rudabányán, Perkupán, Mezőkövesden - létesül, de Miskolcon is százas nagyságrendben várnak alkalmazottakat a cégek.
A Vodafone a minap jelentette be, hogy a borsodi megyeszékhelyen hozza létre regionális ügyfélszolgálati központját, a cég pénteken már arról tájékoztatta az MTI-t, hogy egy hét alatt több mint ezren jelentkeztek az állásokra, elsősorban közép- és felsőfokú végzettségűek. A beérkezett pályázatokat az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ és a Vodafone közösen értékeli ki, és minden jelentkezőt írásban értesítenek majd.
Szabó József emlékeztetett arra, hogy mindeközben munkahelyek százai vannak veszélyben Borsodban, a kazincbarcikai BorsodChem a héten jelentette be, hogy több mint félezer alkalmazottól válik meg, és más cégek is jelezték létszám-leépítési szándékukat.
Borsodban jelenleg mintegy hatvanezren vannak munka nélkül, a KSH által számított munkanélküliségi ráta pedig csaknem 14 százalékos.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Hervis kivonul Magyarországról és Romániából, teljes bolthálózatát pedig a brit Frasers Group veszi át, ami több száz hazai munkavállaló... Teljes cikk
Több mint 72 milliárd forint értékben hajt végre fejlesztéseket Magyarországon az amerikai Procter & Gamble, ami ismét bizonyítja, hogy Donald Trump... Teljes cikk
A közép- és kelet-európai régió 500 legnagyobb vállalata listáját a 2024-es adatok szerint továbbra is a lengyel Orlen olajcég vezeti, a második... Teljes cikk
- Kétszáz új munkahely jön létre Miskolcon 2 éve
- Berobbant iparfejlesztés: van még munkaerő-tartalék Miskolcon 2 éve
- Szupermodern szakképző iskolát adtak át Miskolcon 2 éve
- 11 ezer embert bocsát el a Vodafone 3 éve
- Állásbörze Miskolcon: húsz munkaadó keresi új kollégáit 3 éve
- Bemutatkozott 65 új vállalkozás Miskolcon 3 éve
- Évente 500 mérnök végez Miskolcon - fontos utánpótlásbázisa az egyetem a helyi járműiparnak 3 éve
- Új felsővezetők a Vodafone élén 3 éve
- Hogyan jöhet még több minőségi munkahely Miskolcra? Fókuszban a k+f 3 éve
- Lemondott a Vodafone vezérigazgatója 3 éve
- Vállalkozóvá válás támogatása 3 éve
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja