kapubanner for mobile

Tesco: kifizették a túlórát, sőt még többet is adtak

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A pótlékfizetésről egyeztetett a Tesco és a szakszervezet. A cég szerint kifizették a túlórát, sőt még többet is, mint kellett volna.

A pótlékfizetésről egyeztetett a Tesco-Globál Áruházak Zrt. és a cégnél működő Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete (KDFSZ) szerdán.

A múlt héten találgatások jelentek meg a sajtóban, amelyek szerint a Tesco elcsalhatott a dolgozói béréből akár hétszázmillió forintot, mivel nem fizette ki a beosztás áttervezése miatt megvalósuló rendkívüli munkavégzés esetén járó pótlékokat.

Az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) Közép-magyarországi szervezete kedden kezdett munkaügyi ellenőrzést a Tescónál, a kontroll során kitérnek a nyilvántartások vezetésére is - mondta akkor az MTI-nek Gedeon András, az OMMF szóvivője. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság csalás miatt ismeretlen tettes ellen folytat jelenleg eljárást.

Bubenkó Csaba, a KDFSZ elnöke Budaörsön az egyeztetés után azt mondta: az érdekképviselet és a Tesco együtt fog működni az ügy kivizsgálásában. A munkáltató egy hónapon belül a szakszervezet rendelkezésére bocsátja a hét napon belüli áttervezéssel kapcsolatos belső szabályokat. Hozzáfűzte: mivel szakszervezetüknek a Tesco 18 ezres dolgozói létszámából 600 a tagja, ezért a cég "úgy próbálta ezt a helyzetet beállítani mintha ilyen eseti problémákról lenne szó". Az érdekképviselet felajánlotta azt is, hogy segítenek a munkáltatónak a kivizsgálásban, mivel "tudomásunk van róla, hogy azokban az áruházakban, ahol a mi szakszervezetünknek tagjai vannak, ott ezek az esetek előfordultak" - mondta Bubenkó Csaba.

Iglódi-Csató Judit, a Tesco szóvivője elmondta: mielőbb eljuttatják a szakszervezetnek a vonatkozó belső szabályzatot, valamint nyitottak a további egyeztetésekre is. Hozzáfűzte: a Tesco 200 magyarországi áruháza közül egy áruház kapcsán vetett fel kérdéseket a szakszervezet, de itt sem szolgáltak konkrétumokkal. Ennek ellenére kivizsgálják az esetet - mondta a szóvivő.

Kiemelte: a Tesco, a belső vizsgálat részeként magyar és nemzetközi ügyvédi irodákkal is felvette a kapcsolatot, amelyek egybehangzóan úgy vélekedtek, a Tesco a munkajogi szabályok szerint járt el a 7 napon belüli áttervezések esetén járó juttatások kifizetésekor. Sőt, megállapításuk szerint még többet is fizettek a Munka törvénykönyvében foglaltaknál.
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek