Több ezer dolgozót bocsát el a Sanofi
A francia Sanofi gyógyszergyár csütörtökön 1.000-2.000 alkalmazottja elbocsátását jelenti be - írja a Le Figaro című napilap, de nem nevezi meg forrásait. A cég magyar leányvállalatát, a Chinoint nem érinti a leépítés.
A Le Figaro emlékeztet rá, hogy 2009 és 2011 között a Sanofi már közel 4.000 munkahelyet szüntetett meg. Tavaly szeptemberben Chris Viehbacher vezérigazgató 2 milliárd eurós takarékossági programot jelentett be. A program egyelőre nem járt elbocsátásokkal Franciaországban, de az európai és amerikai érdekeltségeket érintette.
A Sanofi 100 országban mintegy 110 ezer embert foglalkoztat. Tavaly 33,4 milliárd eurós árbevételt ért el, de egyre több nehézséget okoz számára a generikus gyógyszerek erősödő versenye. A vállalat csütörtökön bejelentette, hogy megszabadul az Yves Rocher kozmetikai cégben meglévő 19,3 százalékos üzletrészétől.
A magyar leányt nem érintik az elbocsátások
A Sanofi magyarországi érdekeltségét semmilyen formában nem érinti az esetlegesen tervezett leépítés - mondta el Rózsa Iván, a magyarországi leánycég, a Chinoin kommunikációs igazgatója az MTI érdeklődésére. Hozzátette: egyelőre nincs hivatalos információ a leépítésről.
A Chinoin tavaly novemberben már bejelentett egy átszervezést, amely a kutatás-fejlesztést érintette. A Sanofi k+f tevékenységének globális átalakítása következtében az újpesti telephelyen azóta megszűnt az úgynevezett felfedező kutatás.
Rózsa Iván hangsúlyozta, hogy ezzel nem szűnt meg teljes egészében a gyógyszeripari kutatás-fejlesztés, csak annak kezdeti szakaszával, a felfedező kutatással nem foglalkoznak már Magyarországon. Elmondta azt is, hogy az átszervezés mintegy 160 embert érintett, de jelentős részük számára vállalaton belül, illetve azon kívül sikerült elhelyezést találni. Az idén június végén befejeződött átalakítás során nagyjából 20 embert kellett ténylegesen elbocsátani.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk
- Befagyasztanák a nyugdíjakat, eltörlik az ünnepnapokat – szavazás dönt a megszorításokról 8 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: András Klára, Egis Gyógyszergyár Zrt. 9 hónapja
- Komoly fennakadásokat okozott a francia légiirányítók sztrájkja 10 hónapja
- Fókuszált munka és együttműködés - így néz ki belülről a Richter magyar központja 11 hónapja
- A francia kormány újabb bevándorlási törvényt készít elő 1 éve
- Átlag feletti a munkaerőhiány ezekben az iparágakban 2 éve
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2024-ben: András Klára, Egis Gyógyszergyár Zrt. 2 éve
- "Rendkívül érzékeny állások" - a kettős állampolgárok nem tölthetnének be bizonyos pozíciókat 2 éve
- 120 új munkahely - átadták a SCHOTT gyártócsarnokát 2 éve
- Nőtt a hazánkban működő francia vállalatok száma 2 éve
- Sztrájk miatt nem nyitottak ki a gyógyszertárak Franciaországban 2 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?