Több száz fős létszámbővítés a Jabilnál
A tiszaújvárosi Jabil új termékek gyártását kezdi meg a közeljövőben, ezért van szüksége munkaerőre - írta keddi számában az Észak-Magyarország.
A toborzási napon mintegy hatszáz munkakereső jelent meg a miskolci ITC székházban. A nemzetközi vállalat magyarországi összeszerelő üzeme az értékesítés mutatói alapján alakítja a bérmunkák elvégzéséhez szükséges létszámot - nyilatkozta a napilapnak Király Zoltán, ügyvezető igazgató. Emlékeztetett, hogy a tavaly karácsony előtti időszakban 1.500-1.800 új munkahelyet hoztak létre, az idei év elején viszont 900 fővel csökkentették a létszámot, melyet a recesszió tett szükségessé.
Hozzátette, hogy az értékesítési mutatók alakulásának ismeretében jövőre további bővítés is elképzelhető.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
- Tűzoltás vagy stratégia? Így lehet kockázat a munkaerő-kölcsönzésből 4 hete
- Papíron máshol dolgoztak – 1 milliárdos csalás a bíróság előtt 1 hónapja
- Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról 1 hónapja
- A potenciális munkaerő-tartalék számra korcsoportonként - grafikon 1 hónapja
- Gazdasági csoda vagy drága illúzió? 2025 rekordberuházásai Magyarországon 2 hónapja
- Generációs feszültségekről számolnak be a fiatal dolgozók - Sokan már az első évben felmondanának 2 hónapja
- Itt a rejtett hazai munkaerő-tartalék: 50–60 ezer ember munkába állhatna, vendégmunkások helyett 3 hónapja
- "Többek vagyunk azáltal, hogy más kultúrákkal is együttműködünk" - a Pannonjob és a Club Tihany megoldása a munkaerőhiányra 3 hónapja
- Ekkor kezdi meg a dolgozók felvételét a Vulcan Shield Global Békéscsabán 3 hónapja
- Bizalmatlanságot szül az AI a toborzásban 3 hónapja
- Oroszország titkos fegyvere: munkaerő az egyik legzártabb diktatúrából 3 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben