Megjelent: 15 éve

Új szövetségbe tömörültek az iskolaszövetkezetek

2008. március 13-án a Fővárosi Bíróság nyilvántartásba vette a 12 tagszervezet által alakított Iskolaszövetkezetek Országos Szövetségét (ISZOSZ) - áll a lapunknak eljuttatott közleményben.

images

images

Az ISZOSZ a közvetlen tagsággal rendelkező iskolaszövetkezetek és szociális szövetkezetek, valamint ezek tagjai érdekeinek védelmére, képviseletére létrehozott, szövetségi rendszerben működő társadalmi szervezet - adott tájékoztatást Takács Tibor, a szervezet alelnöke. Az iskolaszövetkezeti formában működő vállalkozások, melynek száma országosan ötvenre tehető, egyre fontosabb szerepet játszanak a nappali tagozatos hallgatók, diákok szociális helyzetének javításában azzal, hogy törvényes keretekben, szervezett formában, pénzkereseti lehetőséget nyújtanak számukra.

Hangsúlyozni kell, hogy az iskolaszövetkezeti formában dolgozó diákok - egyes becslések szerint évente kb. 200 ezer fő - nemcsak pénzt keresnek, hanem megismerik a munkavégzés törvényi hátterét, megtapasztalják, hogy milyen egy munkaszervezetben dolgozni, a munkaidő kezdetére reggel 6-ra vagy 8-ra pontosan beérni a munkahelyre. Nagyon fontosak a végzős diákok sikeres elhelyezkedésében ezek a munkatapasztalatok, valamint a kialakuló munkahelyi üzleti-szakmai kapcsolatok. A végzős diákok jelentős része annál a cégnél helyezkedik el pályakezdőként, ahol nappalis diákként hosszabb-rövidebb időt már dolgozott - teszi hozzá az alelnök.

Az ISZOSZ feladata, hogy feltárja a tagjai érdekeit, érvényesítse, képviselje azokat, elsősorban a jogszabályalkotás során, valamint az országos hatóságok előtt, továbbá elősegítse a tagok gazdasági tevékenységét, ennek keretében szolgáltatásokat nyújtson. Kiemelt cél a tagszervezeteink törvényes és etikus működésének támogatása, ellenőrzése a munkát vállaló diákok és a megbízóink védelme érdekében.

A Széchenyi Egyetem tagságával - győri központtal de országos hálózattal - működő Pannon-Work Iskolaszövetkezet az egyik alapító tagja az ISZOSZ-nak - mondta el Kurdi Ferenc, az iskolaszövetkezet igazgatósági tagja. "Iskolaszövetkezetünk az ország egyik legnagyobb tagsággal rendelkező ilyen vállalkozása, Győr-Moson-Sopron megyében a legnagyobb, ahol Győrben, Mosonmagyaróváron és Sopronban van jelen ügyfélszolgálati irodával. Országosan 21 városban évente 6-8 ezer fő nappali tagozatos diákot foglalkoztatunk. Számunkra nagyon fontos az, hogy az iskolaszövetkezetek ne egyesével képviseljék a diákok és a szektor érdekeit, hanem egy szakmailag elfogadott, nagy tekintélyű és országosan elismert szövetségen keresztül kapcsolódhassanak be az érdekképviseleti munkába." - nyilatkozta Kurdi Ferenc.
  • 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét. Részletek Jegyek
  • 2023.03.30euChance KLUB Elindult az euChance program, melynek egyik kulcs eleme a networking lehetőséget biztosító euChance KLUB. Szeretettel meghívjuk a 2023-as év első eseményére. 2023. március 30. 9:00-11:00 Nem Adom Fel Kávézó 1086 Budapest, Magdolna utca 1. Részletek Jegyek
  • 2023.04.28Vezetői Best Practice Fórum VEZETŐI ÉS SZERVEZETI KOMMUNIKÁCIÓ, MOTIVÁCIÓ A fórum célja a vezetői legjobb gyakorlatok megosztása Részletek Jegyek
  • 2023.05.18Lean Konferencia Lean és digitális transzformáció Lean, energiahatékonyság, folyamatfejlesztés. Részletek Jegyek
További cikkek
Hogyan érinti az EU karboncsökkentési elvárása a hazai vállalkozásokat?

A BDO Magyarország ESG üzletágának elemzése a fenntarthatóság területét érintő változásokról. Teljes cikk

Március végéig igényelhető a 40 ezer forintos bölcsődei támogatás

Még két hétig pályázhatnak a kisgyermekes szülők a legfeljebb havi 40 ezer forintos bölcsődei támogatásra. Teljes cikk

Nem tudott megegyezni a kormány a szakszervezetekkel, folytatódik a pedagógussztrájk

Folytatódik a munkabeszüntetés, valamint a szaktárcával való egyeztetés is. Teljes cikk