Újabb cégekkel köt stratégiai együttműködési megállapodást a kormány
Újabb hét külföldi érdekeltségű magyarországi nagyvállalattal köt stratégiai együttműködési megállapodást a kormány - derül ki a Magyar Közlöny keddi számában megjelent kormányhatározatokból.
A kormány legutóbb hétfőn a Lego magyarországi cégével kötött stratégiai megállapodást, ez volt a 19. ilyen dokumentum, összesen 40 hasonló együttműködés aláírását tervezik.
A Siemens Zrt. a hazai elektrotechnikai és elektronikai vezető nagyvállalatok egyike. Az elmúlt két évben 400-zal nőtt a magyarországi Siemens-cégek dolgozói létszáma, így az alkalmazottak száma 2012 végén már meghaladta a kétezret. A Siemens Zrt. három telephelyen négy üzletágat visz Budapesten. Ezek: ipar, infrastruktúra, energia és egészségügy. Emellett egy hallókészüléket előállító és két szoftveres Siemens-cég tevékenykedik Magyarországon, ezek exportra termelnek.
A svéd Ericsson a világ legnagyobb távközlési berendezés gyártója. A cég Magyarországon 1991-ben létrejött leányvállalata, az Ericsson Magyarország Kft. az informatikai szolgáltatások területén tevékenykedik. Jakab Roland, az Ericsson Magyarország vezérigazgató-helyettese egy februári sajtótájékoztatón elmondta, hogy a cég okos hálózatokat fejleszt, ehhez Magyarországon kutatóintézetet működtet. A cégnél több mint 1500-an dolgoznak.
A Knorr-Bremse világszerte a vasúti és haszongépjárművek fékrendszereinek vezető gyártója. 2012-ben a világ 65 országában volt jelen, idén pedig további hat céget alapítanak világszerte. A konszern egyik legnagyobb és legfontosabb európai gyártóbázisa Kecskeméten működik. A tavalyi adatokat szerint összesen mintegy 1800 munkavállalójuk volt Magyarországon, ebből több mint 800 Kecskeméten.
A Teva gyógyszergyártó és forgalmazó cégcsoportnak 50 országban van közvetlen képviselete, 25 országban gyártóhelye, 18 országban kutató-fejlesztő központja, így mára a világ vezető generikus gyógyszergyártója és fejlesztője. A Teva Magyarország Zrt. a cégcsoport európai központja. A Teva 1993-ban kezdte meg magyarországi működését, kezdetben gyógyszerforgalmazóként. A debreceni Biogal gyógyszergyárat 1995-ben, a gödöllői Humán cégcsoportot pedig 2000-ben vásárolta meg. A debreceni központú társaságnak három telephelye van Magyarországon. Debrecenben zajlik a kutatás-fejlesztés, valamint gyógyszeralapanyagokat és szilárd gyógyszerformákat - többek között kapszulákat és tablettákat - gyártanak. A Teva sajóbábonyi telephelyét 2005-ben adták át; ott állítják elő a fermentációs technológiára épülő gyógyszerhatóanyagokat. Tavaly adták át a Teva új, infúziós szereket és vakcinákat gyártó központját Gödöllőn.
A Sanofi-Aventis Zrt. a világ negyedik legnagyobb gyógyszeripari vállalata, közel 105 000 munkatársat foglalkoztat több mint 110 országban. Négy magyarországi telephelyén 2300-an dolgoznak. A vállalat nemzetközi háttere és a cégcsoporthoz tartozó Chinoin Zrt. 100 éves magyarországi tapasztalata miatt egyedülálló vállalat a régióban, kutatóközpontjuk jelentősen hozzájárul a világszintű innovatív készítmények biztosításához.
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából... Teljes cikk
A Revolut magyarországi fióktelepének indulása új korszakot nyithat a hazai pénzügyekben, különösen a több mint 2 millió felhasználó számára.... Teljes cikk
Az Audi Hungariánál megszületett az új, két évre szóló bérmegállapodás, amely egyszeri, akár egymillió forintos kifizetést is tartalmaz. Bár... Teljes cikk
- Extra szabadsággal támogatja dolgozóit ez a magyar munkaadó 1 hete
- Versenytilalmi megállapodás: amit a HR-nek és a payrollnak kötelező tudnia 4 hete
- Hét év után távozik a Rossmann országos ügyvezető igazgatója 4 hete
- Új országigazgató a JYSK Magyarország élén 4 hete
- AI-ban sereghajtók lettünk? A régió legalacsonyabb képzési aránya Magyarországé 1 hónapja
- Mitől lesz a HR valódi stratégiai partner? 1 hónapja
- Új vezetők a BYD Magyarországnál 1 hónapja
- Béremelés az Auchannál - Így nőnek a fizetések a vállalatnál 2 hónapja
- Béremelés a Penny-nél - Így nő a dolgozók fizetése 2 hónapja
- Már minden hatodik ember AI-t használ – és Magyarország ott az élmezőnyben 2 hónapja
- Hogyan érvényesítsük az szja-kedvezményeket 2026-ban? - Érdemes időben nyilatkozni 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben