Újabb létszámleépítés a CSA légitársaságnál
További létszámleépítést helyezett kilátásba a privatizálás előtt álló, veszteséges CSA cseh légitársaság felügyelő bizottságának nemrég kinevezett vezetője.
A szerkezetátalakítási program részeként szeptemberben már 400 alkalmazottat bocsátottak el a légitársaságtól. A CSA az idei első félévben 1,8 milliárd cseh korona (70,8 millió euró) veszteséget szenvedett el.
A cseh kormány januárban indította útjára a CSA privatizációs programját. Az eredeti öt érdeklődő közül már csak az Unimex/Travel Service konzorcium maradt versenyben, 1 milliárd korona (1 euró=25,92 korona) ajánlattal.
A kormány jóval nagyobb, 5 milliárd koronás bevételt várt a 91,5 százalékos állami tulajdonrész értékesítéséből. A kormány a következő hetekben dönt az Unimex/Travel Service ajánlatáról.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- Részegen, meztelenül rohangált az EasyJet pilótája, felfüggesztették 5 hónapja
- Pilóta- és repülőgép-karbantartó képzés indul a Széchenyi István Egyetemen 6 hónapja
- Egy hónap múlva a fizetések nyitott könyvvé válnak: kettős reform a cseh munkaerőpiacon 8 hónapja
- Cseh László villanyszerelő lett 9 hónapja
- Csökkent a munkanélküliség Csehországban 10 hónapja
- A csehek már tesztelik a korlátlan szabadságot – ezek az első tapasztalatok 10 hónapja
- Az Emirates légiutas-kísérőket toboroz Budapesten 12 hónapja
- Emelkedett a munkanélküliség Csehországban 12 hónapja
- Így jönnek ki a cseh családok a jövedelmükből - országos felmérés készült 12 hónapja
- Ennyivel emelkednek idén a vezető cseh politikusok fizetései 13 hónapja
- Egynapos munkabeszüntetés miatt törli járatai többségét ez a légitársaság 1 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa