Újraindult a termelés a Villeroy & Boch gyárában

Öthetes leállás után újraindult a termelés hétfőn reggel a Villeroy & Boch Magyarország Zrt. hódmezővásárhelyi szanitergyárában - tájékoztatta Sebesi Bálint, a cég vezetője az MTI-t.

A gyár az év végi ünnepek körül általában két hétre állítja le termelését, idén azonban a rendelésállomány csökkenése miatt további két hét kényszerpihenőt kellett beiktatni, további egy hétig pedig a gázkorlátozás miatt szünetelt a munka - mondta a szakember.

A kizárólag szanitereket gyártó cég termelése idén - a megrendelések csökkenése miatt - előreláthatólag 13 százalékkal lesz kisebb, mint tavaly; ez a 2008-as, mintegy 15 milliárd forintos forgalomhoz képest 2 milliárd forint kiesést jelent - közölte az igazgató.

Az 1965-ben alapított Alföldi Porcelángyár, amely a vásárhelyi üzem elődje, 1992 óta tartozik Európa egyik legnagyobb - több mint kétszázötven éves múltra visszatekintő - kerámiagyártójához, a Villeroy & Boch konszernhez. A magyarországi cég a saját gyártású szaniterek értékesítése mellett forgalmazza a konszern más termékeit is: a fürdőszobához kapcsolódó wellness eszközöket, csaptelepeket és bútorokat - tudatta Sebesi Bálint.

A hódmezővásárhelyi termelés 15-17 százalékát értékesítik belföldön, az export 85-90 százaléka az unión belül, főként Nyugat-Európában talál vevőre - tette hozzá.

A szakember elmondta, a vállalkozás 950 embert foglalkoztat, közülük 850-870-en a termelésben közvetlenül résztvevő fizikai dolgozók, akiket érintett a többhetes kényszerpihenő. A dolgozók a leállás idején szabadságon voltak, így minden járandóságukat megkapják erre az időszakra. Nyáron és a következő téli időszakban azonban rövidebb lesz a termelési szünet, s így a munkavállalók szabadsága is.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Európa legjobb Spa Meeting Hotelje lett a Le Primore Hotel & Spa

A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk

900 dolgozótól válna meg a Dacia

Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk

A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman

A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk