kapubanner for mobile

Vámosok szakszervezete: ne csökkenjen jövőre a NAV személyi juttatása

A Vám- és Pénzügyi Dolgozók Szakszervezete (VPDSz) levélben fordul Lázár János Fidesz-frakcióvezetőhöz, mert a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) költségvetésének személyi juttatás fejezete mintegy 3 milliárd forint megvonást tartalmaz - közölte a VPDSz csütörtökön.

A NAV dolgozói a kormányzati bizalom megerősítésének tekintenék, ha a személyi juttatások legalább a 2010. évi szinten kerülnének meghatározásra - írja közleményében a szakszervezet.

A munkavállalói érdekképviselet szerint a növekvő feladatok és a bevételek beszedésének magas szintű kormányzati elvárása nem teszi lehetővé, hogy akár egy ember is elbocsátásra kerüljön a NAV személyi állományából.

A közleményben a szakszervezet emlékeztet arra, hogy a 2011. január 1-jei összevonás során jelentős létszámú, tapasztalt munkatársa távozott, és szerintük a szervezet további létszámleépítés esetén nem képes ellátni a kormányzat által meghatározott feladatot.

  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Hathavi fegyverpénz kapnak a MÁV-csoport biztonsági dolgozói

Egyedi miniszteri döntéssel a MÁV-csoport fegyveres, biztonsági feladatot ellátó munkavállalói is hathavi többletjuttatást kapnak, a fegyverpénz... Teljes cikk

NAV: megújult az adónaptár az ügyfélportálon

Megújult az adónaptár, az újítás révén az adónaptár már automatikusan megjeleníti, és akár más naptáralkalmazásokba is betölti a fontos... Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV április első felében

A NAV adóellenőrei többek között az alkalmazottak bejelentését is vizsgálják majd. Teljes cikk