Visszavonnák a vezetők nyugdíját az USA-ban
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatAmerikai szakszervezeti felmérés szerint tavaly, amikor már az állam már pénzsegélyekkel támogatott vállalatokat és tömegével küldtek el dolgozókat, a cégek első számú vállalati vezetőinek nagyobb része még fizetésemeléssel nyugtázhatta az esztendőt, és nem fizetésének csökkenésével.
A válság kapcsán napvilágra került információk és az aggodalmak az érzelmeket, illetve az előítéleteket is felkavarják. A Financial Times (FT) kedden közölt átfogó felmérése szerint az európaiak és az amerikaiak nagy többsége megveti az üzleti vezetőket, túlfizetettnek tartja őket, és visszavenné tőlük a nagyvonalú nyugdíj- és prémiumjuttatásokat, ha az adott cég állami tőkejuttatásra szorult. A londoni üzleti napilap a Harris közvélemény- és piackutató céggel közösen Nagy-Britanniában, Franciaországban, Olaszországban, Spanyolországban, Németországban és az Egyesült Államokban tette fel körkérdéseit. A válaszokból kiderül, hogy a megkérdezettek jelentős többsége egyszerűen etikátlannak tartja a vállalatvezetőket.
Dollármilliók
Az AFL-CIO szakszervezeti szövetség nem csupán az alapfizetéseket, hanem a teljes javadalmazási csomagokat nézte a vezérigazgatói posztok esetében, beleértve az olyan részvényopciós csomagrészt, amit beígértek, de még kedvezményezettje esetleg nem hívta le. (Ennek alapján közölték például a tőzsdefelügyelet felé a Citigrouptól, hogy 11 millió dollárt kapott a vezérigazgató, jóllehet 38 millió dolláros csomagra volt jogosult tavaly)
Összesen 946 nagyvállalati vezérigazgatói javadalmazást vizsgálva a szakszervezeti szövetség úgy számolta ki, hogy 480 közülük többet kapott, mint 2007-ben, és 463 vezetőnek fizettek kevesebbet. Az alapfizetés növekedésének átlaga 7 százalékos, a többi javadalmazásé 13 százalékos volt, és azok, akiknek pénze növekedett, átlagban 5,4 millió dollárral lettek gazdagabbak, míg a javadalmazásuk csökkenését elszenvedőknek is átlagban 3,9 millió dollár jutott a tavalyi év után.
Dollármilliók
Az AFL-CIO szakszervezeti szövetség nem csupán az alapfizetéseket, hanem a teljes javadalmazási csomagokat nézte a vezérigazgatói posztok esetében, beleértve az olyan részvényopciós csomagrészt, amit beígértek, de még kedvezményezettje esetleg nem hívta le. (Ennek alapján közölték például a tőzsdefelügyelet felé a Citigrouptól, hogy 11 millió dollárt kapott a vezérigazgató, jóllehet 38 millió dolláros csomagra volt jogosult tavaly)
Összesen 946 nagyvállalati vezérigazgatói javadalmazást vizsgálva a szakszervezeti szövetség úgy számolta ki, hogy 480 közülük többet kapott, mint 2007-ben, és 463 vezetőnek fizettek kevesebbet. Az alapfizetés növekedésének átlaga 7 százalékos, a többi javadalmazásé 13 százalékos volt, és azok, akiknek pénze növekedett, átlagban 5,4 millió dollárral lettek gazdagabbak, míg a javadalmazásuk csökkenését elszenvedőknek is átlagban 3,9 millió dollár jutott a tavalyi év után.
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc