460 ezer ember tartja magát munkanélkülinek
Már harmincezer álláshelyre nem találtak dolgozót a cégek a tavalyi év végén. Az üres állások száma megduplázódott a korábbi évekhez képest. Fordulat idén sem látszik. Ezzel párhuzamosan 400-500 ezer ember munkanélkülinek tartja magát Magyarországon - adja hírül a Világgazdaság.
Balatoni András, a ING Bank vezető közgazdásza elmondta, a foglalkoztatás a válság előtti szintre emelkedett, még akkor is, ha a közmunkásokat és a külföldön dolgozókat kivonjuk ebből.
A közfoglalkoztatottak képzésén túl is van még tartalék a magyar munkaerőpiacon: méghozzá 535 ezer fő, ebből hivatalosan több mint 300 ezren munkanélküliek. A munkaerőpiac további strukturális problémáira utal, hogy az alulfoglalkoztatottak száma megközelíti a 75 ezret.
És bár 300 ezer állástalant mértek tavaly, a KSH munkaerő-felmérésében 460 ezren határozták meg saját státusukat munkanélküliként. A KSH ugyanis mindenkit foglalkoztatottnak tekint, aki egy héten legalább egy órát „keresőtevékenységet” folytat.
Világgazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A magyar cégek összességében kismértékű létszámnövekedést terveznek 2025 harmadik negyedévére: ebben az időszakban a hazai munkáltatók 28... Teljes cikk
Izland forradalmi lépést tett: a négynapos munkahét nemcsak megvalósult, hanem társadalmi és gazdasági sikertörténetté vált. A 36 órás hét ma... Teljes cikk
A vállalati juttatások világában egyre nagyobb teret nyernek azok a megoldások, amelyek egyszerre támogatják a munkavállalók jólétét és segítik a... Teljes cikk
- Törik a trend: emelkedik a munkanélküliség az euróövezetben 3 napja
- A 15–74 éves munkanélküliek számának negyedévenkénti alakulása - grafikon 6 napja
- Válságban a fuvarozás – minden eddiginél nagyobb gond a járművezető-hiány 1 hete
- Ki fogja elvégezni a "piszkos munkát", ha szigorítják a bevándorlást? 2 hete
- Munkaerőhiány? Itt a rejtett 400 ezres tartalék - digitális, rugalmas, elérhető 4 hete
- Kevesebb legyen a munkaszüneti nap? Így növelnék a gazdaság teljesítményét 4 hete
- A munkanélküliségi ráta alakulása hazánkban nemek szerint - grafikon 1 hónapja
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 1 hónapja
- Temetkezünk, nem házasodunk, nem szülünk – a KSH szerint bajban a jövőnk 1 hónapja
- Veszélyes tendencia: nőtt a fiatal munkanélküliek aránya az EU-ban 1 hónapja
- "Óránként három cigiszünet, meg masszőr legyen" - nehéz idénymunkást találni a Balatonnál 1 hónapja