60 ezer fagyira?
Két gombóccal számolva közel 60 ezer forint kiadást is jelenthetett egy család számára a nyári hőség sláger finomsága - és akkor még csak a gyerekek fogyasztásával számoltunk. A fagyira szánt pénz jó alkalmat ad arra, hogy a gyerekek pénzügyi tudatosságát is fejlesszük.
fagylaltfogyasztás nyári plusz költségként sok családnak megterheli időszakosan a kasszáját.
Egy kétgyermekes családnak egyetlen cukrászdai látogatás körülbelül 1700 forintjába kerül, ha pedig az idei nyár kiemelten meleg 65 napján a közkedvelt desszerttel hűsítették magukat, akkor ez napi szerény két gombóccal számolva is közel 60 ezer forint kiadást jelentett számukra.
A szülőknek ajánlatos bevonni a gyerekeket ezekbe a hétköznapi pénzügyi szituációkba, ezzel elősegítve pénzügyi tudatosságuk kialakulását és fejlesztését. Érdemes elmagyarázniuk az okokat, például hogy miért
kérjenek naponta csak egy adag fagylaltot. Ezen keresztül megtanulhatják a gazdálkodás, takarékoskodás alapjait.
Hasznos lehet, ha a kicsik kaphatnak egy bizonyos összeget hetente vagy havonta édességre elkülönítve, amit arra az időszakra nekik kell beosztani. Ez felelősségre is neveli őket, mivel saját pénzügyi döntéseket kell hozniuk. Ha idő előtt elfogyna a zsebpénzük, fontos, hogy a szülő következetes legyen és ne egészítse ki újra és újra, hiszen így tanulhatja meg, hogy döntéseinek következményei vannak.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az oktatás stratégiai ágazat, ami nemcsak egy politikai tételmondat, hanem a mindennapok valósága, mert egy ország jövője az iskolapadban kezdődik -... Teljes cikk
A Kulturális és Innovációs Minisztérium 12 pontból álló cselekvési tervet állított össze, hogy hogyan tudnák hasznosítani a mesterséges... Teljes cikk
Technikumi végzettséggel magasabb jövedelem érhető el, mint gimnáziumival, sőt, a 3 éves szakképzésben szerzett végzettség is közelít a... Teljes cikk
- Több mint 1300 diák szakképzését támogatja egy alapítvány 3 hete
- Költséges kivárás: mit veszít a HR, ha nem lép nyáron? 3 hete
- Orbán Viktor: Magyarország jövője nem csupán a pártokon, hanem elsősorban a teljesítményen múlik 4 hete
- Mind-Diák: Szakemberhiány? Nézz körbe a gyakornoki csapatodban 4 hete
- A magyar vállalkozások alig 4 százaléka használ MI-t, az EU átlag 8 százalék 1 hónapja
- Jobb óvatosnak lenni a tengerparton is 1 hónapja
- Az UNIQA csatlakozik a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségének (MBTSZ) felsőfokú képzési programjához 1 hónapja
- Saját képzési központot indított útjára a Ganz 2 hónapja
- Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az MKIK és a MGYOSZ 2 hónapja
- Együttműködési megállapodást kötött az MKIK az SZTFH 3 hónapja
- Így építhet pénzügyi tudatosságra stabil céget 3 hónapja