8 százalék a munkanélküliségi ráta
2014 II. negyedévében a munkanélküliek száma az egy évvel korábbihoz képest 91 ezer fővel, 359 ezerre csökkent, a munkanélküliségi ráta 2,3 százalékponttal, 8,0 százalékra mérséklődött. A foglalkoztatottak létszáma 4 millió 122 ezer fő volt, 190 ezer fővel több, mint egy évvel korábban. A 15–64 évesek foglalkoztatási rátája 61,7 százalékra emelkedett – közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A munkanélküliek 17,9 százaléka a munkaerőpiacon csak kis számban jelenlévő 15–24 éves korosztályból került ki. A korcsoport 20,0 százalékos munkanélküliségi rátája 6,9 százalékponttal alacsonyabb, mint egy évvel korábban. A 25–54 évesek, azaz az ún. legjobb munkavállalási korúak munkanélküliségi rátája 2,0 százalékponttal, 7,3 százalékra, az 55–64 éveseké pedig 1,6 százalékponttal, 6,3 százalékra csökkent.
A munkanélküliek 51,0 százaléka egy éve vagy annál régebben keresett állást. A munkanélküliség átlagos időtartama 19 hónap volt.
A hét statisztikai régió mindegyikét csökkenő munkanélküliség jellemezte. Közülük négyben – Közép-Magyarországon, Közép-, Nyugat- és Dél-Dunántúlon – 8,0 százalék alatti a munkanélküliségi ráta.
A Nemzeti Munkaügyi Hivatal adminisztratív adatai szerint 2014. június végén 439 ezer fő volt a nyilvántartott álláskeresők létszáma, ez 11,8 százalékos mérséklődést jelent 2013 júniusához képest.
190 ezer fővel dolgoznak többen, mint egy évvel ezelőtt
A vizsgált időszakban a foglalkoztatottak 4 millió 122 ezer fős létszáma 4,8 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért értéket. A foglalkoztatottak közül 4 millió 91 ezren tartoztak a 15–64 évesek korcsoportjába, az őket jellemző foglalkoztatási arány 61,7 százalék volt, 3,4 százalékponttal magasabb, mint a tavalyi év azonos időszakában.
2014. április–júniusban a 15–64 éves férfiak közül 2 millió 213 ezren voltak foglalkoztatottak, foglalkoztatási rátájuk 3,4 százalékponttal, 67,8 százalékra nőtt. A 15–64 éves foglalkoztatott nők száma 1 millió 878 fő volt, esetükben a foglalkoztatási ráta értéke 3,3 százalékponttal, 55,7 százalékra javult.
A 15–24 éves korosztályból 257 ezren voltak foglalkoztatottak, 23,1 százalékos foglalkoztatási rátájuk 3,9 százalékponttal volt több, mint 2013. április–júniusban. A legjobb munkavállalási korú, 25–54 éves, valamint az 55–64 éves foglalkoztatottak száma is nőtt, az előbbiek foglalkoztatási rátája 3,0 százalékponttal, 78,5 százalékra, utóbbiaké pedig 3,2 százalékponttal, 41,6 százalékra emelkedett.
A 15–64 évesek foglalkoztatási rátája valamennyi régióban emelkedett. Nyugat-Dunántúlé nőtt a legjelentősebben – 4,8 százalékponttal – az egy évvel azelőttihez viszonyítva, és ennek eredményeként a foglalkoztatás szintje itt vált a legmagasabbá (66,2 százalék). A legalacsonyabb foglalkoztatási ráta továbbra is Észak-Magyarországot jellemezte (55,0 százalék), jóllehet értéke az egy évvel korábbihoz képest 3,8 százalékponttal javult.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A friss diplomások számára hét éve nem volt ilyen nehéz elhelyezkedni: a kezdő pozíciók száma 12 százalékkal csökkent. A vállalatok a bizonytalan... Teljes cikk
A cégautó kulcsfontosságú eszköz a vállalati mobilitás és munkavállalói juttatás rendszerében. A juttatás presztízst és kényelmet biztosít,... Teljes cikk
A kormány döntése szerint 2026 februárjában ismét kifizetik a hathavi fegyverpénzt. Az egyszeri szolgálati juttatás több százezer rendőrnek,... Teljes cikk
- Csökkent a Tesco, bővült a Lego: így alakultak a létszámok a nagyoknál 4 hete
- 29 ezerrel kevesebben dolgoznak, mint egy évvel korábban - Megérkeztek a KSH friss adatai 1 hónapja
- Vajon hol zuhant a legnagyobbat az Európai Unióban a foglalkoztatás? 2 hónapja
- Egy év alatt 36 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 2 hónapja
- A bruttó átlagkereset nemzetgazdasági áganként - grafikon 2 hónapja
- "Dolgoznék bárhol, de sehova sem vesznek fel" - miért nem kapják meg milliók a vágyott munkát? 2 hónapja
- Így áll a munkanélküliség az OECD-országokban 2 hónapja
- A munkanélküliek száma korcsoportonként 3 hónapja
- Így változott a munkanélküliség Csehországban 3 hónapja
- Az ezer lakosra jutó vállalkozás a vármegyékben - grafikon 3 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 3 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?