A fiatalok egyre nyitottabbak a nyugdíjcélú megtakarításokra
Egy új kutatásból kiderült nemcsak az idősebb korosztály, hanem a fiatalok is egyre nyitottabbak a nyugdíjcélú megtakarításokra. A kutatásban a válaszadók 20 százaléka nevezte fontosnak azt, hogy minél hamarabb elkezdjen gondoskodni nyugdíjas éveiről - írja az MTI.
A válaszadók 75 százaléka szerint ha valaki nyugdíjasként is szeretné fenntartani az aktív korában megszokott életszínvonalat, akkor az állami nyugdíj mellett további havi 200 ezer forintra lesz szüksége.
Egy 30 éves felnőttnek 35 éve van, hogy spóroljon a nyugdíjig. A közlemény idézi Üveges Ádámot, a City Hitelbróker Kft. biztosítási üzletág vezetőjét, aki szerint nyugdíjbiztosítás esetén - adójóváírással, a biztosítótól kapott bónuszokkal, a megtakarításhoz kapott hozammal, átlagos hozamvárakozások mellett - havi 30 ezer forint megtakarítással elérhető a havi 200 ezer forintos nyugdíjkiegészítés.
A közleményben felhívják a figyelmet arra, hogy a nyugdíjmegtakarításokat az állam is támogatja, a befizetések után 20 százalék adójóváírást, összesen maximum évi 280 ezer forintot lehet igénybe venni.
MTI
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A nyugdíjigénylés időpontjának megválasztása idén különösen nagy jelentőséggel bír: a 2026-ban emelkedő valorizációs szorzók növelhetik az... Teljes cikk
Rekordszintű különbségek rajzolódnak ki a magyar nyugdíjak között: miközben a többség 220 ezer forintnál kevesebből él, már több tucatnyian... Teljes cikk
A nyugdíjak emelése ma Magyarországon szinte kizárólag az inflációt követi, így az idősek ugyan papíron nem veszítenek a jövedelmük... Teljes cikk
- Nyugdíj melletti munka 1 hete
- Most dől el minden: később már nem kérhető a nyugdíj újraszámítása 1 hete
- Ennyi magyar kap havi 2 millió forintnál több nyugdíjat 2 hete
- Itt vannak a legnagyobb egészségpénztárak 2 hete
- Évente egy kabát, de közben beázik a ház – mi történik a magyar nyugdíjakkal? 3 hete
- Horvátországban minden második fiatal ezer euró alatt keres 1 hónapja
- Kiknek jár a nyugdíj előtti álláskeresési segély és mekkora az összege? 1 hónapja
- A szakértő szerint elkerülhetetlen a nyugdíjrendszer reformja 1 hónapja
- Mi az a valorizációs szorzó, ami kulcs a nyugdíjszámításnál? 1 hónapja
- „Az egészséges nagymama, nagypapa olyan, mint a lottóötös” – növelhetik-e az egészségügyi kiadások a GDP-t? 1 hónapja
- Mennyivel kap kevesebbet a magyar az osztrák nyugdíjasnál? Így értéktelenedett el a nyugdíj Magyarországon 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?