kapubanner for mobile

A munkavállalók 56-a nem rendelkezik munkaköreinek betöltéséhez szükséges digitális készségekkel

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A Vodafone Intézet átfogó tanulmánya szerint a munkavállalók világszerte úgy érzik, több tudásra lenne szükségük ezen a területen - adja közre a felmérés adatait a ProfitLine.

Az „Ipar és foglalkoztatottság” című elemzés a Digitising Europe tanulmány most azt vizsgálta, hogy van-e a digitalizáció különböző szintjei mellett fontos-e az emberek hozzáállása között. 9 országból 9 ezer válaszadót kérdeztek meg.

Általánosan a válaszadók 85%-a nyilatkozta, hogy a munkakörében szükség van digitális készségekre, de 56% gondolja úgy, hogy ezt tovább kell fejleszteni, és csak 29% tartotta azokat megfelelőnek.

Kínában 78%, Bulgáriában pedig 70% érzi azt, hogy szüksége lenne készségei fejlesztésének, szemben az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság 42%-os, valamint Németország 43%-os arányával.

Az európai válaszadóknak csak 32%-a sajátította el digitális készségeit munkahelyén vagy tanulmányai során, míg 67% nyilatkozta, hogy magára maradt ezek elsajátításában.

Az indiai válaszadók közül 83, míg Kínában a megkérdezettek 76%-a részesül legalább heti 5 órányi digitális oktatásban, míg Nyugat-Európában ez az arány 50% alatt van.

ProfitLine
  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek