A versenyszféra is béremelést ígér
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatA munkaadók szerint a versenyszférában is megvalósul az Országos Érdekegyeztető Tanácsban (OÉT) elfogadott 4-6 százalékos béremelés, adja hírül a Magyar Rádió.
Az alig háromnegyedórás egyeztetés után a munkaadók képviselője kijelentette: a bérkompenzáció vitáját lezártnak tekinti. A cégek az idén emelni fogják a béreket az Országos Érdekegyeztető Tanácsban elfogadott 4-6 százalékos ajánlás szerint - jelentette ki Zs. Szőke Zoltán. A munkáltatók képviselője szerint a bértárgyalások elhúzódása miatt előfordulhat, hogy több helyen csupán júniustól emelkednek a bérek.
Czomba Sándor, a foglalkoztatásért felelős államtitkár arra kérte a cégeket, hogy a béremelést mielőbb fizessék ki, és ahol lehet, visszamenőleg.
Magyar Rádió
Czomba Sándor, a foglalkoztatásért felelős államtitkár arra kérte a cégeket, hogy a béremelést mielőbb fizessék ki, és ahol lehet, visszamenőleg.
Magyar Rádió
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?