Accor: egyre népszerűbbek a béren kívüli juttatások
Míg 2006-ban a válaszadó cégek 26 százaléka nyilatkozta magáról, hogy cafeteria rendszer keretében nyújt valamilyen adómentes juttatást, addig 2008-ban már a vállalkozások 58 százaléka használja a béren kívüli juttatások rendszerét - derül ki az Accor Services kutatásából.
Jelenleg a munkavállalók átlagosan körülbelül 15 ezer forint juttatásban részesülnek havonta, ami éves szinten 280-300 ezer forintot jelent, közölte Balázs Krisztián, az Accor Services Magyarország Kft. marketing igazgatója. A vizsgált cégek közül a legnagyobb juttatásokat a középvállalkozások dolgozói kapják, a budapesti illetve vidéki illetőségű vállalatok között ugyanakkor nem mutatható ki szignifikáns különbség a béren kívüli juttatások használatában - írja az Accor.
A béren kívüli juttatások népszerűségi listáját továbbra is az étkezési utalvány vezeti, de a melegétel utalvány hamarosan átveheti a vezetést. Az ajándék utalvány és az üdülési csekk továbbra is kedvelt formája a juttatásoknak, de a munkáltatók igyekeznek a minden alkalmazott által egységesen választható utalványok felé fordulni, így a jövőben a munkavállalók kevesebb iskolakezdési vagy utazási (bérlet) támogatásra számíthatnak az Accor kutatása szerint.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
2025. év végén az előző évhez képest kifejezetten kevés változás történt a kedvező adózású juttatásokhoz kapcsolódóan. Ez lehetőséget ad... Teljes cikk
Az év utolsó heteiben mindig fókuszba kerül a juttatási rendszer. Ilyenkor dől el, mennyire működött jól egész évben. A HR Portálnak a Niveus... Teljes cikk
A munkabér kifizetése 2026-ban is közel 70 százalékos teherrel adózik, így nem versenyezhet a kedvezményesen adózó vagy adómentes béren kívüli... Teljes cikk
- Miért az AI-hoz fordulsz a főnök helyett? Készséghiány és bizalmatlanság az AI korában 3 hete
- Ma utalják a fegyverpénzt - mutatjuk a részleteket 4 hete
- Így alakulhatnak a cafeteria keretek 2026-ban 1 hónapja
- Csak minden tizedik vállalat nyer az AI-val – mégsem mindegy, ki hol tart 1 hónapja
- Így nőtt a SZÉP-kártya felhasználása az év végén 1 hónapja
- Lesz idén prémium? Mikor jár és mikor perelhetünk érte? 2 hónapja
- Cafeteria 2026 2 hónapja
- Év végi juttatási útmutató munkáltatóknak: mire figyeljünk 2025-ben? 3 hónapja
- Cafeteria kisokos 2026 3 hónapja
- Újra lehet SZÉP-kártyával hideg élelmiszert vásárolni 3 hónapja
- Hatalmas könnyítés jön: ilyen élelmiszereket vehetünk újra SZÉP-kártyával 3 hónapja
Fata László cafeteria szakértő a Cafeteria TREND alapítója, szerkesztője, aki nem csak az adótörvények oldaláról közelíti meg a béren kívüli juttatásokat.
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben