Állásdömping a bankoknál
Több száz álláshely van szabadon a hazai hitelintézeteknél nyilatkozták az érintettek a Világgazdaságnak. Az álláshelyek nagyjából háromnegyedére diplomás szakemberek jelentkezését várják a hitelintézetek.
Igaz, az álláshelyekre meghirdetett pályázatok többsége valamennyi gyakorlathoz köti az alkalmazást, minden nagyobb hitelintézet indított már vagy tervez indítani valamilyen, a pályakezdők alkalmazását, illetve beilleszkedését célzó programot.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének adatai szerint a múlt év szeptember 30-ig tartó egyéves időszakban tíz százalékkal növekedett az átlagos állományi létszám a magyar bankszektorban. Ez ugyanakkor tavaly indult viszonylag gyors növekedésnek, és a harmadik negyedévre megközelítette a 28 500 főt.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy brit újságírónő férfiként kezdett posztolni a LinkedInen – az elérései pedig azonnal az egekbe szöktek. A kísérlet szerint ugyanaz a... Teljes cikk
Egy felmérés szerint a magyar cégek 48%-a napi szinten küzd a fizikai munkavállalók megbízhatatlanságával: sokan már az interjúra sem jönnek el,... Teljes cikk
Németországban összesen több mint 260 ezer betöltetlen álláshely várja a jelentkezőket a legkülönbözőbb ágazatokban – derül ki a Német... Teljes cikk

A tudás törvényei: a megértés kulcsa