Mutatjuk, mely országok vezetik az inflációversenyt az EU-tagállamokban
2023 és 2024 februárja között a fogyasztói árak Romániában nőttek a legnagyobb mértékben, itt 7,1%-os volt a változás. Magyarország a 3,6%-os inflációval a középmezőnybe tartozik - derül ki az Eurostat adatai alapján az MTI infógrafikájából.
Az uniós országok többségében az árváltozás mértéke az elmúlt egy évben 2 és 4% között volt. Négy országban volt az infláció ennél is magasabb, 4% feletti: Ausztriában, Észtországban, Horvátországban (4-5% között) és kiemelkedően, 7.1%-kal nőttek az árak Romániában. A 2-4%-os sávnál alacsonyabb inflációt produkált 5 ország, Litvánia, Finnország, Olaszország, Dánia és Lettország. Az utóbbi 3 országban 1%-ot sem érte el a drágulás ebben az időszakban.

A fogyasztói árak 12 havi változása
Így változott az infláció 1991 és 2024 között Magyarországon.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy teljesített órára jutó munkajövedelem és annak változása az Európai Unió országaiban és egyéb európai országokban, 2024-ben. (forrás: KSH) Teljes cikk
Jelentős különbségek voltak megfigyelhetők az egyes szektorok bérdinamikájában - írja a KSH tájékoztatója. 2025 III. negyedévében a keresetek... Teljes cikk
2025 II. negyedévében az Európai Unióban 4,1%-kal nőtt az egy ledolgozott órára jutó munkajövedelem. Magyarországon a növekedés 11%-ot ért el,... Teljes cikk
- Árnyalt jövőkép a magyar cégeknél: kiderült, mitől tartanak leginkább 5 hónapja
- Kétszáznál több dolgozót bocsátanak el ebből az erdélyi gyárból 7 hónapja
- Nyugdíj: novemberben pótlás, decemberben tényleges emelés lesz 7 hónapja
- Lassult az infláció az OECD-ben 8 hónapja
- "Ennek is örülni kell" - kiderült, mennyivel emelkedik a minimálbér 8 hónapja
- Nagy Márton jövőt épít, Varga Mihály inflációval küzd – kettős kép a magyar gazdaságról 8 hónapja
- Brutális támadás ázsiai vendégmunkások ellen – "olyan munkát végeztek, amit más nem vállalna" 8 hónapja
- Nyugdíjreform Romániában: több adó, kevesebb szabadság a megtakarítások felett 8 hónapja
- Bojkottálhatják a tanévkezdést Romániában az oktatási szakszervezetek 9 hónapja
- Autóipari visszaesés Romániában: több tízezer munkahely forog kockán 9 hónapja
- "Tanévnyitó az utcán": tüntetések és sztrájkfenyegetés a kormány megszorításai miatt 10 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?