Barát, közösség, értelmes munka: így választanak diákok állást
A diákok munkahelyválasztásánál a társadalmi hasznosság erős motiváció: a diákok 80 százalékát inspirálja, ha munkája pozitív hatással van a közösségre; a diákok 60 százaléka pedig szívesebben vállalna munkát, ha baráttal vagy ismerőssel dolgozhatna együtt - közölte a Work Force csoporthoz tartozó Job Force Iskolaszövetkezet friss kutatása alapján.

A csaknem 1000 diák bevonásával készült online felmérés alapján megállapították, hogy a munkahely távolsága is meghatározó: 71 százalék legfeljebb egy órát hajlandó ingázni, és 62 százalékuk számára fontos, hogy az állás közel legyen az otthonukhoz. A home office lehetőségét 41 százalékuk vonzónak találja, bár ez sokaknál nem elsődleges szempont.
A munkavégzés intenzitását tekintve a diákok kétharmada heti 21–40 órában dolgozna, de minden ötödik válaszadó inkább 20 óránál kevesebbet vállalna.
Arra is felhívták a figyelmet, hogy a bérezésről a fiatalok rugalmasan gondolkodnak: 35 százalékuk alacsonyabb fizetést is elfogadna, ha a munka a karrierjüket építi, és 47 százalék engedne bérigényéből, ha az állás kifejezetten izgalmas vagy érdekes.
A kutatásból kiderült, hogy a válaszadók 55 százaléka szerint a diákmunkában szerzett gyakorlat komoly előnyt jelenthet a későbbi, főállású álláskeresésnél. Ezt figyelembe véve nem meglepő, hogy a diákmunka kiválasztásánál az ott szerzett tapasztalatot a válaszadók fele később kamatoztatná.
A közlemény idézte Papp Tamást, a Job Force Iskolaszövetkezet vezetőjét, aki elmondta, a kutatás megmutatja, hogy a jövő munkavállalói számára a rugalmasság és a jó csapat sokszor még a fizetésnél is fontosabb. Emellett kiemelt szerepet kap náluk a fejlődési lehetőség és az értelmes, értéket teremtő munka. Azok a munkáltatók, akik ezekre is figyelmet fordítanak, nemcsak könnyebben vonzzák be a fiatal tehetségeket, de hosszú távon is megtarthatják őket, akár főállású kollégaként is.
kép: freepik
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Az év végére jelentősen megugrik a szezonális munkaerő-kereslet, a Mind-Diák Szövetkezet adatai alapján az eseti, szezonális munkák díjazása... Teljes cikk
Korántsem csak a vakáció alatt van kiemelkedő kereslet a fiatal munkavállalók iránt. A cégek egyre korábban, már október elején megkezdik a... Teljes cikk
Az angol nyelv magas szintű ismeretéhez köti a brit kormány a legális bevándorlást. Az erről szóló törvénytervezetet kedden terjesztette az... Teljes cikk
- Ők adják a munkát a fiataloknak: itt vannak a legnagyobb iskolaszövetkezetek 1 hete
- Így gyorsítják fel a nagyvállalatok a coworking terjeszkedését 2 hete
- A HR-washing - avagy a kicsírázott babzsákfotel 2 hete
- Vezetői vakfolt: ez a láthatatlan hiba szívja el a csapatok energiáját 2 hete
- Botrány Malajziában: egy miniszter szerint a munkahelyi stressz meleggé tesz 2 hete
- Eleged van mindenből? Fizikai munkások jelentkezését várják az Antarktiszon 2 hete
- Kutyabarát munkahely? Csak akkor működik, ha ezeket a szabályokat betartják 2 hete
- Milliárdok érkeznek – 150 munkahely sorsa dőlt el Csöngén 2 hete
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 2 hete
- Száz új munkahely Pécsen: ami most elindult, hosszú távra szólhat 3 hete
- 120 új állás egy magyar városban – dán óriás érkezik Csongrádra 4 hete


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben