kapubanner for mobile

Csak év végén dől el, mekkora összegben adhat(ott volna) a munkáltató SZÉP-kártyát

Hogyan és mekkora összegben adható az egyszeri 200 ezer forintos SZÉP-kártya juttatás az éves rekreációs kereten felül?

szép kártya cafetéria-

Az egyszeri 200 ezer forintos SZÉP-kártya juttatás adásának szabályait a Pénzügyminisztérium értelmezte a 24.hu-nak a június 19-i kormányrendelet alapján.

Eszerint: béren kívüli juttatásnak minősül a munkavállalónak 2023. december 31-ig a SZÉP-kártyára az éves rekreációs keretösszegen felül, attól függetlenül utalt legfeljebb 200 ezer forint egyszeri juttatás. Ez csak abban az esetben fix 450 ezer forint, ha a munkavállaló munkaviszonya egész évben fennáll.

Ez esetben a munkáltató a plusz juttatást a 450 ezer forinton felül teljesítheti, vagyis a munkavállalónak összesen 650 ezer forintot adhat.

Amennyiben a munkáltató az adóévben csak 200 ezer forintot tervezett a SZÉP-kártyára utalni, és ezt az összeget augusztus 1-jén még megnöveli 200 ezer forinttal, akkor a juttatás együttes összege nem éri el a rekreációs keretösszeget (450 ezer forintot), így az az szja-törvény szabályai szerint béren kívüli juttatásként adható, függetlenül a kormányrendelet rendelkezéseitől.

Ha viszont a munkáltató 400 ezer forintot utal még a munkavállaló SZÉP-kártyájára a korábban adott 200 ezer forinton felül, akkor a rekreációs keretösszeget meghaladó 150 ezer forint az szja-törvény szabályai szerint egyes meghatározott juttatásként lenne adóköteles, ám a kormányrendelet értelmében a keretösszeget meghaladó rész is béren kívüli juttatásnak minősül.

Amennyiben a munkavállaló munkaviszonya csak az év egy részében áll fenn, akkor a rekreációs keretösszeget arányosítani kell az adott munkáltatónál töltött munkanapokkal. Ez esetben a plusz juttatás az arányosított keretösszeget növeli.

A 200 ezer forintot viszont nem kell a munkában töltött napokkal arányosítani, az teljes összegben jár. Így teljes bizonyossággal csak az év végén állapítható meg, hogy a munkáltató a munkavállaló részére mekkora összegben adhat béren kívüli juttatást.

  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Év végi juttatási útmutató munkáltatóknak: mire figyeljünk 2025-ben?

Az év utolsó heteiben mindig fókuszba kerül a juttatási rendszer. Ilyenkor dől el, mennyire működött jól egész évben. A HR Portálnak a Niveus... Teljes cikk

Cafeteria kisokos 2026

A munkabér kifizetése 2026-ban is közel 70 százalékos teherrel adózik, így nem versenyezhet a kedvezményesen adózó vagy adómentes béren kívüli... Teljes cikk

Hatalmas könnyítés jön: ilyen élelmiszereket vehetünk újra SZÉP-kártyával

December 1-jétől újra hideg élelmiszert is lehet vásárolni a boltokban a SZÉP-kártyával, a friss Magyar Közlönyben megjelent rendelet szerint... Teljes cikk