Íme 40 megbízható munkaadó

Csütörtökön adta át a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara a “Megbízható munkaadó” díjakat. Ezzel olyan vállalatokat jutalmaznak, amelyek példaértékű és megbízható módon gondoskodnak munkatársaik munka- es életkörülményeiről. A 40 kitüntetett munkaadó között olyan ismert és nagy cégek szerepelnek, mint a Siemens, a dm, a Lidl, az Aldi vagy az OBI. Ám akad szép számmal kis- és közepes vállalkozás is. Itt a teljes lista.

DUIHK Megbízható munkaadó-

A kitüntető okleveleket Sávos András, a DUIHK elnöke és Vörös Ágnes, a BASF Hungária Kft. ügyvezetője, a zsűri elnöke adták át.  Sávos András, a DUIHK elnöke az idei pályázattal kapcsolatosan úgy nyilatkozott, hogy a 2017-ben életre hívott kezdeményezés a munkavállaló-barát környezet fontosságára akarja felhívni a cégek figyelmét, és a munkahelyi feltételek folyamatos javítására ösztönözni őket. Ugyanakkor az ezzel kapcsolatos erőfeszítések és megoldások növelik a résztvevő vállalatok vonzerejét is a potenciális munkavállalók körében, azaz a cég „employer branding”-jét.

Vörös Ágnes, a BASF Hungária Kft. ügyvezetője, a zsűri szóvivője, a díjátadás keretében kiemelte, hogy az idén kilencedik alkalommal kiírt pályázatra évről-évre egyre többen jelentkeznek, és a díjazottak száma is folyamatosan növekszik.
Vörös Ágnes megállapította, hogy a díjat elnyert vállalatokról összességében jellemző, hogy erősek belső kommunikációban, munkavédelemben, ergonómiában, és figyelnek az esélyegyenlőségre. A többség a munkavégzéshez rugalmasságot biztosít, és a hibrid munkavégzés is elérhető a cégek jelentős részénél. A béren kívüli juttatások és a bónusz alapelvei publikusak, a bérsávok azonban még csak elvétve. Végül jellemző az is, hogy a cégek elkezdtek foglalkozni a EU-s bértranszparencia irányelvnek való megfeleléssel, ami a következő egy-két év egyik HR-es kihívása lesz, hiszen legkésőbb 2026. közepéig Magyarországon is alkalmazni kell a vonatkozó szabályokat.

Igényes pályázati elvárások

A pályázatokat egy komplex és részletes szempontrendszer alapján bírálja a zsűri. Ennek során megvizsgálják, hogy a pályázók milyen munkafeltételeket és munkakörnyezetet biztosítanak a munkavállalóik számára. A vállalatoknak ismertetniük kell gyakorlati megoldásaikat, vállalati irányelveiket, úgy, mintjavadalmazás, szociális-jóléti juttatások, egészség és munkakörülmények, képzés és továbbképzés, fejlődési és karrierlehetőségek. Fontos kiemelni, hogy az idei pályázati kiírásban új területek is megjelentek, például a bértranszparencia, a cégen belüli diverzitás és ezen munkatársak integrációja, a „Panasztörvény” és az ESG.

Az idei pályázatban a szakmai zsűri értékelése alapján 40 vállalat pályázata volt sikeres, ennek megfelelően a következő három évben ők viselhetik a megtisztelő „Megbízható Munkaadó” címet. A program jelentőségét az „employer branding” szempontjából jól mutatja, hogy több visszatérő pályázó mellett a nyertesek több mint egynegyede először vett részt ebben a programban.
 

A díjat elnyert 40 cég

Az idei pályázaton a következő vállalatok nyerték el a DUIHK „Megbízható Munkaadó 2025/27” minősítést (ábécé-sorrendben):
 
Accell Hunland Kft.
adesso business consulting Kft.
ALDI Magyarország Élelmiszer Bt.
Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetem
BASF Hungária Kft.
Bayer Hungária Kft.
binder cable assemblies Bt.
BOS Automotive Products Magyarország Gyártó Bt.
Carl ZEISS Digital Innovation Hungary Kft.
ContiTech Rubber Industrial Kft.
Deutsche Telekom TSI Hungary Kft. (Deutsche Telekom IT Solutions)
dm Kft.
Erste Bank Hungary Zrt.
EU-SOLAR SE
FESTO-AM Kft.
FNMZ International Business Services Kft. (Fressnapf)
Gentherm Hungary Kft.
GI Group Holding (Grafton Recruitment Kft.)
Güntner-Tata Kft.
HAJDU Autotechnika Ipari Zrt.
Haribo Hungária Kft.
Kärcher Hungária Kft.
Leidecker and Partner Kft.
Lidl Magyarország Bt.
Linde Gáz Magyarország Zrt.
Magyar Duty Free Kft.
NEXON Kft.
OBI Hungary Retail Kft.
Phoenix Mecano Kecskemét Kft.
Randstad Hungary Kft.
Siemens Mobility Kft.
Siemens Zrt.
Silveria Kft.
SPAR Magyarország Kft.
Sysdata PSE Kft.
Taképszolg Zrt.
TRIGO C.E.E. Kft.
TRUMPF Hungary Kft
Világszép Alapítvány
WTS Klient Gazdasági Tanácsadó Kft.

A zsűri tagjai voltak: Vörös Ágnes a BASF Hungária Kft. ügyvezetője, Bárdossy-Bagó Annamária, az OBO Bettermann Hungary Kft. HR igazgatója, Ferkelt Balázs, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem tudományos dékánhelyettese, Steványik Tamás, a Penny-Market Kft. HR osztályvezetője és Karácsony Zoltán a HR Portál szerkesztője, szakújságíró.

Nyitóképen a díjat elnyert vállalatok, a kamara és a zsűri képviselői.

  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Megingott a magyar dolgozók biztonságérzete és jövőképe - A munkavállalók negyede bizonytalannak érzi saját szakmai kilátásait

A PwC Munkaerőpiaci Körkép kutatása szerint 2025-ben egyre többen érezték bizonytalannak saját szakmai kilátásaikat, és a munkavállalók közel... Teljes cikk

Csak minden tizedik vállalat nyer az AI-val – mégsem mindegy, ki hol tart

Az elmúlt öt év legalacsonyabb szintjére esett vissza a vezérigazgatók bevételnövekedéssel kapcsolatos várakozása, miközben a legtöbb vállalat... Teljes cikk

A csókkamera romba döntötte az életét: reménytelenül keres állást a HR igazgató

Soha nem kapott akkora nyilvános figyelmet HR vezető korábban, mint Kristin Cabot, akit júliusban ért utol a végzet. Egy Coldplay-koncert csókkamerája... Teljes cikk