Megjelent: 12 éve

Kisvárdai iskolaigazgató keres 800 ezret?

Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter a Fidesz frakcióülésén Kisvárdát említette olyan elrettentő példaként, ahol az iskolavezető államtitkári fizetést kapott. A tankörzethez 21 iskola tartozik, így nem tudni, melyik intézményről volt szó, írja az Index.

Kisvárdán volt olyan igazgatóhelyettes, aki államtitkári fizetést kapott – az Index információi szerint többek között ezt mondta a Fidesz hétfői zárt frakcióülésén Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter.

A frakcióülésen több kormánypárti képviselő felvetette, hogy az iskolaigazgatók kimaradnak a béremelésből, Balog erre reagálva említette a kisvárdai példát.

A kormány hétfő éjszaka úgy döntött, hogy egyedi vizsgálatok keretében foglalkozik az intézményvezetők bérével, így ehhez törvénymódosítás nem szükséges – mondta Rogán Antal. Így az egyedi vizsgálatok alapján dől el, hogy az egyes igazgatók kapnak-e kompenzációt, vagy sem. A rendszer megváltozása a kormánypárti képviselők szerint négy-ötezer intézményvezetőt érinthetne hátrányosan.

Az iskolafenntartó szerint mióta az állam januártól átvette az iskolákat, azóta bruttó 500 ezer alatt keresnek az iskolaigazgatók a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei város környékén.

A miniszter a frakcióülésen nem egy kisvárdai igazgatóhelyettest említett példaként, hanem a kisvárdai tankerületből egy intézményvezetőt – írta a lapnak az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A tárca azt nem árulta el, hogy a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei tankerülethez tartozó 21 iskola közül melyik intézményre gondolt a miniszter. Általánosságban azt írták: korábban országszerte előfordultak olyan esetek, hogy az igazgatók kirívóan magas készenléti és túlóra díjakat, helyettesítési és vezetői pótlékot kaptak az iskolákat fenntartó önkormányzatoktól. Az igazgatói bérek így országszerte jelentős mértékű különbségeket mutattak – írta a tárca.

A kisvárdai Bessenyei György Gimnázium igazgatója, Bíró Gábor az Indexnek arról beszélt: elképzelhetetlen, hogy náluk az intézményvezetők bruttó 900 ezres fizetést kapjanak. Bíró szerint évi bruttó 5 millió, vagyis havi 410 ezer forint alatt keresnek például az igazgatóhelyettesek.

Index
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Ekkora fizetésemelések várhatóak a magyar munkaerőpiacon 2026-ban

A jövő évi bértárgyalások alapján 2026-ban átlagosan 7–8 százalékos fizetésemelésre számíthatnak a dolgozók, ám ágazatonként óriási... Teljes cikk

A vezetők havi tízmilliót kapnak, a kutatók megélhetésért küzdenek: válságban a magyar tudomány

Miközben a HUN-REN vezetőinek bére másfél év alatt tízmillió közelébe emelkedett, a kutatók sok helyen továbbra is átlagbér alatt dolgoznak, és... Teljes cikk