Könnyítések várhatók a keleti munkavállalóknak
Kemény vita várható az Országos Érdekegyeztető Tanács mai ülésén a romániai és bolgár munkavállalóknak tervezett könnyítésekről. A kormány újabb szakmában oldaná fel a korlátot. Munkavállalási engedély nélkül dolgozhatnának az ügynökök, a vásári árusok, a felszolgálók, a tetőfedők, a bádogosok és a tehergépkocsi-vezetők is - írja a Népszabadság.
Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke a lapnak elmondta, az utóbbi időszakban például Csongrád megyében megugrott az illegális román munkavállalók száma, akik közül sokan nem is beszélnek magyarul. A szakszervezeti vezető veszélyesnek tartja, hogy a közlekedés területén, például a teheráru-szállításnál is megjelenhetnek a román álláskeresők.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A vállalkozások számára kiemelten fontos a vállalati gépjárműhasználat költségeinek pontos és NAV-kompatibilis elszámolása. Összegyűjtöttük... Teljes cikk
A sportbelépő továbbra is az egyik legkedveltebb eleme a cafeteria-rendszernek 2025-ben, hiszen adózási szempontból is kedvező keretek között segíti... Teljes cikk
A Bérgarancia Alap a magyar munkajogi védelem egyik sarokköve, amely megóvja a dolgozókat akkor is, ha munkáltatójuk váratlanul fizetésképtelenné... Teljes cikk
- 500 fülöp-szigeteki vendégmunkás dolgozhat majd a debreceni akkugyárban 4 hete
- Jó fizetés vagy valami más? Ez a legfontosabb a magyar munkavállalóknak 1 hónapja
- Új ajtók nyílhatnak a Brexit után: brit–EU megállapodás készül a fiatalokról 1 hónapja
- Mentőöv a szakemberhiányban: fókuszban az atipikus foglalkoztatás 2 hónapja
- Elbizonytalanította a munkáltatókat a vendégmunkásokra vonatkozó törvénymódosítás 2 hónapja
- Külföldi munkavállalók az SSC szektorban – Magyarország továbbra is vonzó célpont 2 hónapja
- Minősített partnerként biztosít külföldi munkaerőt a Viapan Group a munkaerőhiánnyal küzdő cégeknek 2 hónapja
- A potenciális munkaerő-tartalék száma korcsoportonként 2 hónapja
- Így változnak a vendégmunkások foglalkoztatásának szabályai 2 hónapja
- Óriási növekedéssel zárta a tavalyi évet a Pensum Group 2 hónapja
- A potenciális munkaerő-tartalék száma hazánkban - grafikon 2 hónapja