Maradtak a csúcsfizetések a válság ellenére is
Az országos átlag háromszorosát meghaladó fizetésemelést kaptak tavaly a legnagyobb brit tőzsdei vállalatok csúcsvezetői a pénzügyi válság és a részvénypiaci mélységi rekordok ellenére. A Tesco fejese például 9 millió fontot vitt haza tavaly - többek között ez tűnik ki a The Guardian összesítéséből, melyet a Világgazdaság idéz.
Az idei felmérés szerint a cégcsoport felső vezetőinek alapfizetése tavaly átlagosan 10 százalékkal emelkedett, eközben a versenyszféra alkalmazottainak átlagfizetés a 3,1 százalékkal nőtt. A FTSE-100-ast alkotó cégek vezetőinek összesített fizetése meghaladta egy egymilliárd fontot.
A tízes mezőnyt Bart Becht, a Reckitt Benckiser háztartás-vegyipari vállalatcsoport fejese vezeti, aki 36,8 millió fontot (11,5 milliárd forintot) keresett tavaly. A tízes lista végén pedig Sir Terry Leahy, a Tesco kiskereskedelmi hálózat vezetője található, aki több mint 9 millió fontot keresett. A FTSE-100-ast alkotó cégek huszonöt legjobban kereső igazgatónak a fizetése középértéken számolva egyenként meghaladta a 10 millió fontot, ez pontosan 485-szöröse volt a brit alkalmazotti fizetések országosan jellemző középértékének.
Eközben Nagy-Britannia 2009-et várhatóan recesszióban tölti; a kormány 3,5 százalékos, a londoni City 4 százaléknál nagyobb visszaesést jósol erre az évre.
The Guardian/MTI Eco/Világgazdaság
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Írország világszinten is egyedülálló lépésre szánta el magát: állandó alapjövedelem-programot indít művészek számára. A heti 325 eurós... Teljes cikk
Bár az uniós bértranszparencia-szabályozás több részlete még kidolgozás alatt áll, a vállalatok nem halogathatják tovább az arra való... Teljes cikk
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt. A bruttó... Teljes cikk
- Ekkora béremelést kap idén a spanyol király 7 napja
- Tudatos felkészülés a következő lépcsőfokra - tapasztalatok a HBLF X Mentor Programból 1 hete
- Élet 50 felett: már nem a karrier, hanem az én számít igazán 2 hete
- Határidők, adatok, szankciók – a cégek legnagyobb félelmei a bértranszparenciában 2 hete
- Vezetői vakfolt: ez a láthatatlan hiba szívja el a csapatok energiáját 2 hete
- Van, akinek a munkahely az egyetlen biztonságos hely – így segít a Tesco 3 hete
- Elszámolhatták a pedagógusbéreket, a PDSZ szerint több pénz járna a tanároknak 3 hete
- Így tanulnak idegen nyelvet a munkavállalók 3 hete
- Miért bukik el a legtöbb HR-stratégia? – 10 nemzetközi trend 2026-ra 3 hete
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 3 hete
- Ekkora béremelést terveznek 2026-ra a magyar munkaadók 4 hete
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben