Minden eddiginél többen csatlakoztak az otthoni munkavégzés népszerűsítéséhez
150 cég és 4000 munkavállaló csatlakozott az idei Dolgozz otthonról naphoz. A szervezők szándéka, hogy tudatosítsák a magyar vállalatokkal és munkavállalókkal, hatékonyan dolgozni nem csak irodai környezetben lehet.
Az irodán kívül végzett munka előnye, hogy szabadabb időbeosztást biztosít a kollégáknak, a nyugodt környezet elősegítheti a hatékonyabb munkavégzést, az utazással időt spórolnak és védik a környezetet a szén-dioxid-kibocsátás visszafogásával. A rugalmas munka bevezetését segítheti, hogy a technikai körülmények - mint a hordozható számítógép és a vezeték nélküli internet hozzáférés - a legtöbb cégnél adottak.
A hrportal.hu-n közzétett, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által legutóbb, 2011-ben végzett kutatás szerint a magyar munkavállalók mintegy 3 százaléka dolgozik távmunkában, míg az Egyesült Államokban ez az arány 25 százalék, az uniós átlag pedig 13 százalék (a csúcstartó Hollandia 20 százalékkal).
Az elemzés szerint a Magyarországon a rendszeresen távmunkázók mintegy 41 700-an voltak a felmérés idején, ám az alkalmi jelleggel ezt a megoldást választók valamivel többen, 52 700-an. Távmunka terén egyelőre úgy tűnik, erőteljesen a férfiak "vezetnek": a rendszeresen ezt az atipikus foglalkoztatási formát választók közel 25 ezren vannak, míg a nők csak 17 ezren és az alkalmi távmunka arányai is hasonlóan alakulnak a nemenkénti megoszlásban a KSH kutatása szerint.
A távmunka előnyeit elsősorban a felsőfokú végzettségű, szellemi munkakörben, többnyire vezető beosztásban dolgozó, vagy speciális szakértői munkát végző, 30-35 éves korosztályba tartozók élvezik - áll a kimutatásban.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
„A kiskorú gyermek puszta létezése” nem lehet indok a távmunka elutasítására – mondta ki a bíróság a MÁV egyik cégének ügyében. Három... Teljes cikk
Az otthoni munkavégzés mára a globális munkakultúra szerves része lett, a mentális egészségre gyakorolt hatása azonban továbbra is élénk vita... Teljes cikk
Újra megjelentek azok az észak-koreai hackercsoportok, amelyek hamis személyazonossággal, távmunkásként próbálnak bejutni nyugati és európai... Teljes cikk
- Home office a börtönből? Rabok dolgoznak távmunkában techcégeknek 2 hete
- Vége lehet a klasszikus 8 órás munkanapnak Németországban – vajon jó ötlet? 3 hete
- Közel 2,5 millió forint támogatás minden új dolgozó után - már pályázhatnak a kkv-k 3 hete
- Ki mennyit van az irodában? Már automatikusan jelölik a „gyanús” dolgozókat 3 hete
- Nem csak a Z generáció problémája - Az egész ellátórendszerre hatással lehet, hogy a fiatalok nehezen jutnak lakáshoz 1 hónapja
- Itt a NAV friss feketelistája - Ők nem jelentették be dolgozóikat 1 hónapja
- Mi lesz, ha az AI megszünteti a belépő szintű állásokat? 1 hónapja
- A külföldi dolgozók száma és változása nemzetgazdasági áganként - grafikon 1 hónapja
- Ennyien dolgoztak távmunkában Magyarországon 2025-ben 2 hónapja
- Erre fordítják a dolgozók az AI által megtakarított időt 2 hónapja
- Távmunka szabályozás 2026 2 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben