Nem jár vissza a kamarai tagdíj a megszűnő katásoknak
Semmilyen kompenzációt nem ad a katából kikerülőknek az iparkamara.
Ha egy vállakozás akár egy napot is működött egy évben, be kell fizetnie az 5000 forintot a területileg illetékes kamarának, azaz semmilyen kompenzációt nem kapnak a volt katás adózók - tudta meg a Magyar Narancs.
A lap azt a kérdést tette fel a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának (MKIK), hogy mi a helyzet azokkal a katásokkal, akik szeptember 1-től megszüntették vállalkozásukat, vagyis az iparkamara az év egyharmadában nem képviseli őket, holott egész évre befizették a kamarai tagdíjat.
Az érdekképviseleti testület korábban levelet küldött a korábbi kata-alanyoknak, amelyben azt írták, ha valaki 10 napon belül nem fizeti be az évi 5000 forintos tagdíjat, annak ügyét átadják a NAV-nak végrehajtásra, és az összeget köztartozásként szedik be.
A katából kikerülő vállalkozások előtt álló utakról ebben a cikkünkben írtunk. Arról pedig, hogy Parragh László MKIK-elnök mit javasolt nekik, ebben.
Fotó: MKIK gazdálkodási beszámolók
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A szakszervezetek 12 százalékos minimálbér-emelésben gondolkodnak 2026-ra vonatkozóan, a munkaadói oldalon azonban még nincs egységes álláspont,... Teljes cikk
A szakszervezetek kitartanak a hároméves bérmegállapodásban foglaltak mellett, míg a munkaadók a várt gazdasági növekedés elmaradása miatt a... Teljes cikk
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) további javaslatokat tesz a vállalkozások működési feltételeinek javítására -... Teljes cikk
- Rejtett nyertesek: több ezer cég járhat jól a Kormány–MKIK megállapodással 3 hete
- Ekkora minimálbér-emelést lát reálisnak a VOSZ főtitkára 2 hónapja
- Krasznahorkai László kapja az irodalmi Nobel-díjat 2 hónapja
- Távozik a B+N Referencia Zrt.- HR-igazgatója 2 hónapja
- Így készítenék fel a gyerekeket a robotok világára – jöhet a kötelező MI-oktatás? 2 hónapja
- Vezetőváltás a KAVOSZ-nál 3 hónapja
- AI-kutatással növelné a képzési hatékonyságot a kamara 3 hónapja
- Új együttműködési programok elindítását jelentette be az MKIK 4 hónapja
- Milyen juttatásokkal segítheti a munkaadó a tanévkezdést? 4 hónapja
- Hamarosan lejár a SZÉP-kártya díjmentes felhasználás határideje 4 hónapja
- Megújul a magyar MI-stratégia – az adatgazdaságtól a humanoid robotokig 6 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja