Szereti a munkáját? Tud még lelkesedni érte?
A fenti kérdést tettük fel olvasóinknak. Az eredményekből úgy tűnik, nagyjából ugyanannyian élvezik, amit csinálnak, mint ahányan kényszerűségből, kifejezetten a megélhetésért végzik a munkájukat. Illetve van egy jelentős "tartalék", a válaszadók negyede, aki szereti a szakmáját, de a jelenlegi munkája nem hoz számára elégedettséget, kihívást, amit lehet, hogy a megfelelő vezetői figyelemmel pozitívba lehetne fordítani.
Nem reprezentatív olvasói felmérésünkből kiderült, közel 30-30% azoknak az aránya, akik szeretik és élvezik, amit csinálnak, mint azoknak, akik nem szeretik, de meg kell élniük valamiből. Még nagyjából a válaszadók negyede mondta azt, hogy alapvetően szereti a szakmáját, de a mostani munkája nem jelent számára kihívást.
A maradék 8% közömbös, 7% pedig sosem lelkesedett azért, amit csinált.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
2025. június végén az egy évvel korábbinál 1,4%‑kal kevesebb, 220 ezer álláskeresőt tartottak nyilván az országban. Ezzel folytatódott a 2021... Teljes cikk
Így változott 2014 és 2024 között a dolgozó orvosok száma korcsoport szerint a KSH kimutatása alapján. Teljes cikk
Így változott a magyar lakosság különféle tevékenységekre fordított ideje naponta az évek során. Teljes cikk
- Ki mennyit van az irodában? Már automatikusan jelölik a „gyanús” dolgozókat 2 hónapja
- Jön az AI és a kiégés? - Emiatt aggódnak leginkább a dolgozók 2026-ban 3 hónapja
- Ennyien dolgoztak távmunkában Magyarországon 2025-ben 3 hónapja
- Erre fordítják a dolgozók az AI által megtakarított időt 3 hónapja
- Az alkalmazásban állók egy főre jutó ledolgozott munkaóráinak száma - grafikon 4 hónapja
- Miért segíti sokkal jobban a home office a nők mentális egészségét mint a férfiakét? 4 hónapja
- A vezetők havi tízmilliót kapnak, a kutatók megélhetésért küzdenek: válságban a magyar tudomány? 4 hónapja
- A magyarok harmada nem tudna kifizetni egy százezer forintos váratlan kiadást 5 hónapja
- Csak minden ötödik nő érzi, hogy kényelmesen vonulhat nyugdíjba 5 hónapja
- Felmérés: minden ötödik brit dolgozó kért már előleget a főnökétől, hogy megéljen 5 hónapja
- Az e-mail és az ingázás halála? - Erre számít alfa generáció a munka világában 5 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?