Útnak indult Rakonczay Gábor, aki a világon elsőként SUP-on szeli át az Atlanti-óceánt!
Rakonczay Gábor megkezdte hetedik transzatlanti expedícióját a Kanári-szigeteki Gran Canariáról, ennek keretében a világon elsőként egy saját maga által tervezett és épített, kabin nélküli SUP-on evezi majd át az Atlanti-óceánt. Az 5.200 kilométeres táv megtétele az előzetes számítások szerint 60-65 napot vesz igénybe.
Az extrém kihívás fő támogatója a magyar tulajdonú WHC Csoport, a sportoló és a vállalat az egészségmegőrzést, illetve az egészségügyi alapképzést kívánják népszerűsíteni a fiatalok körében.
A kelet-nyugati irányú óceán-átevező szezon legoptimálisabb időszaka decembertől március végéig tart. Az elmúlt bő 100 évben pedig kevesebb mint 200 alkalommal sikerült teljesíteni az Atlanti-óceán átevezését egyénileg. Rakonczay Gábor extrémsportoló december közepe óta tartózkodott a Kanári-szigeteki Gran Canarián, ahol folyamatosan készült a világon elsőként teljesítendő extrém kihívásra.

Az egyedi tervezésű Stand Up Paddle-jének technikai felkészítését, és az expedíció során szükséges felszerelések beszerzését is el kellett végezni. A fordulatos időjárásnak köszönhetően az indulás pedig tolódott néhány napot az eredeti elképzelésektől, így Gábornak nyugodt körülmények között volt ideje az útra 100 százalékig ráhangolódni, mind testileg, mind lelkileg, mind fizikálisan - így végül január 10-én indult el a várhatóan 60-65 napig tartó transzatlanti útra. Az 5200 kilométeres távot ezúttal is egyedül készül megtenni: az első 1000-1500 kilométert délnyugat felé, onnan pedig Antigua irányába fordul. Saját tervezésű és építésű SUP-ján, amely mindössze 5 méter hosszú és másfél méter széles, kizárólag a legszükségesebb eszközök férnek el - ez többek között azt is jelenti, hogy Rakonczay az egész utat a szabad ég alatt tölti.

Támogatás és kapcsolattartás
Egy ilyen nagyszabású és a világban eddig páratlan úthoz természetesen komoly támogatásra is szükség van, akárcsak az elengedhetetlen biztonsági intézkedésekre.
Az extrémsportoló aktuális pozícióját többek között AIS és GPS-nyomkövető is jelzi majd; ez utóbbiból három is lesz a SUP-ban, amelyek különböző gyakorisággal küldenek nyilvánosan fogható jeleket. Ennek köszönhetően bárki figyelemmel kísérheti a bő két hónapos út menetét. A sportoló két műholdas telefont is magával visz, melyek közül az egyik wifi-hálózatot is biztosít számára. Minden bizonnyal érdemes lesz tehát Facebook-oldalán is figyelnünk a bejelentkezéseket, ahol egyébként a napokban árulta el, hogy majdnem napra pontosan 14 éve, január 9-én indult neki a Gran Canaria és Antigua közti 51 napos páros evezésének. „Most ugyanitt vagyok, ismét egy saját építésű járgánnyal, és ismét olyat akarok tenni, amit más még nem tett.” - fogalmaz bejegyzésében.

Rakonczay Gábor útjának főszponzora a magyar tulajdonú, öt országban aktív, munkaerő-közvetítéssel, munkaerő-kölcsönzéssel és HR-szolgáltatásokkal foglalkozó WHC Csoport.
„Rakonczay Gábor vállalása több mint puszta extrém sport: a kitartás és az állhatatosság bizonyítékaként szolgál, amiből mindnyájan erőt meríthetünk. Ezért is nagyon büszke a WHC csapata arra, hogy teljes mellszélességgel ott lehet mellette. Gábor az elmúlt években számtalan vízi és szárazföldi expedíciót teljesített már, melyekkel minden esetben valamilyen értékteremtő ügyre kívánta felhívni a figyelmet” - fogalmazott Göltl Viktor, a WHC Csoport ügyvezetője.
A fiatalok oktatásáért és az egészségmegőrzésért is évek óta tesz
Rakonczay Gábor és a WHC Csoport három éve működik együtt azzal a közösen megfogalmazott céllal, hogy elősegítsék fiatalok karriercélú támogatását és minőségi oktatását. A WHC támogatásával ezért Rakonczay az elmúlt években több ezer magyar diáknak tartott a céljaik elérését segítő előadásokat, erőt és motivációt adva nekik, hogy kitartással dolgozzanak az álmaikért. Az oktatás mellett a másik kulcsfontosságú értékként az egészségmegőrzést fogalmazták meg, így a 39 éves extrémsportoló a WHC-vel karöltve az egészségügyi alapképzések népszerűsítését is zászlajára tűzte. Jelenleg hat olyan, az ország észak-keleti régiójában található oktatási intézménnyel állnak kapcsolatban, ahol középfokú egészségügyi és/vagy szociális szakképzés folyik.

„Fontos számunkra, hogy olyan kezdeményezések mellé álljunk, amelyeknek középpontjában nemes célok és emberi teljesítmények állnak. A járványhelyzet a korábbiaknál is hangsúlyosabban rávilágított, hogy különösen aktuális mind az egészségmegőrzés népszerűsítése, mind az egészségügyi szakemberek utánpótlásának biztosítása. A hat egészségügyi képzést biztosító iskola diákjai egyénileg aláírt, csodaszép zászlókkal ajándékozták meg Gábort, amelyek természetesen ott lesznek vele az Atlanti-óceánon.” - mondta el Göltl Viktor.
A WHC Csoportról
A WHC Kft. 1990-ben alakult és azóta Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő HR szolgáltatásokra specializálódott vállalkozása. Tevékenységeit folyamatosan bővítve mostanra már 8 magyar telephelyű, valamint 4 határon túli irodát működtet, ahol olyan teljeskörű HR szolgáltatásokat nyújt ügyfeleinek, mint munkaerő-közvetítés, munkaerő-kölcsönzés, valamint diákmunka és HR outsourcing. A teljes országot lefedve több mint 200 partnerrel és közel 400 elérhető, betölthető munkakörrel rendelkezik. A WHC fő célkitűzései közé tartozik, hogy az álláskeresőket sikeresen végig kísérje az álláskeresés útján és közös erővel segítsen megtalálni számításaikat, ezáltal a tökéletes munkát számukra. A cég büszke rá, hogy 2020-ban immár harmadszor nyerte el a Kincentric Legjobb Munkahelyek kitüntetést.
További sajtóinformáció:
Hanyecz Imre
Influence Media
06 (70) 273 5655
[email protected]
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Köllner Zsófia, a Linguina alapítója és a Business Fest HR Hacks színpadi előadója arról beszél, hogyan lehet a céges nyelvtanulást... Teljes cikk
A bér- és humánügyviteli szolgáltatások terén piacvezető szerepet betöltő NEXON 2025. június 1-től telefonos ügyfélszolgálati rendszerét... Teljes cikk
Az „Egy nap a site-on” programmal formálja munkavállalói szemléletét a B+N. Teljes cikk
- Ez a jó toborzás titkos receptje: a recruitment új trendjei 5 hónapja
- Külföldi vendégmunkások: turbulens jogi környezet, megingó foglalkoztatói bizalom? 6 hónapja
- Személyi változások a Man at Work élén 7 hónapja
- Így hozzák helyzetbe a női egyetemistákat: mentorprogram indul immár kilencedik alkalommal 7 hónapja
- Így forgatja fel a mesterséges intelligencia a toborzást: jelentés az Unleash-ről 8 hónapja
- Veszélyes a kivárás a cégektől, perek fognak indulni a pihenőidőről - írja a munkajogász 8 hónapja
- Új vezetők a Biggeorge Property élén 9 hónapja
- Brit szakember lett a Dreher Sörgyárak új vezérigazgatója 11 hónapja
- Változás a Raiffeisen Bank menedzsmentjében 12 hónapja
- Az 5 legnagyobb kihívás a kékgalléros álláspiacon - így látja három HR igazgató 12 hónapja
- Új üzletágvezető a PwC Magyarországnál 13 hónapja