Változások az adómentes juttatások körében
Beszigorított üdülés - 2007. január 1-jétől adómentes lehet a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány által kibocsátott üdülési csekk, miközben a szakszervezet is adhat üdülési csekket tagjának és nyugdíjas tagjának, valamint ennek a személynek a hozzátartozóinak.
Távmunkás kedvezmények
Váratlanul érheti az olvasót, hogy a változások között található egy kedvező irányú változás. A távmunka esetében a korábbi 50 eFt-hoz képest immár 100 eFt írható le azonnal, illetve ugyanígy emelkedik az éves értékcsökkenés összege is. A változás már 2006.09.01-től életbe lép.
Megszűnt adómentességi keretek
Lényegében indoklás nélkül került kiiktatásra az a korábbi szakasz, amely szerint a versenybíró részére mérkőzésenként 5 ezer forintot (max. a minimálbér összege / év keretig) adómentességet biztosított. Megszűnt a légiforgalmi irányító, valamint a repülőgépeken szolgálatot teljesítő személyzet kötelező rekreációjának és az áthelyezéskor a lakóhely változása miatt a költözködéshez nyújtott szolgáltatás adómentessége. Eltörölték a praxisjog eredeti tulajdonosát megillető adómentességet, amely a jelenleg folyamatban lévő átíratások meggyorsítását fogja előidézni. Megszűnik a korábban 400 eFt-os éves keretbe tartozó bankszámla fenntartásáért fizetett évi 2 eFt adómentessége is. Ezen változások 2007.01.01-től lépnek hatályba.
Csekély értékű ajándék korlátozott körnek
Korlátozott kör adhatja és kaphatja a jövőben a csekély értékű ajándékot 2007.01.01-től. Ebbe a körbe tartozik a szakszervezet és a munkáltató által meghatározható kör, amely jellemzően a tag, vagy a munkavállaló és annak a közeli hozzátartozóiban merül ki. Az adómentes ajándék értéke a termék, szolgáltatás, illetve az ezekre szóló utalvány értékéből évente az adóév első napján érvényes havi minimálbér 10 %-át meg nem haladó rész, amelyet továbbra is három alkalommal lehet nyújtani az adóév során. (A juttatási alkalmak számát csak az eredeti törvényjavaslat oldotta volna fel, a jogalkotási folyamatban végül ezt korlátozták).
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy juttatás, amely a munkavállalónak adómentes, a munkáltatónak olcsóbb, mint a béremelés - mégis sokan nem tudnak róla. A 35 év alatti... Teljes cikk
Mostantól nemcsak üzleti döntés, hanem pénzügyi előny is étteremben találkozni az ügyfelekkel: a friss kormányrendelet jelentős adóterhet vesz le... Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az elmúlt években a magasabb keretet adók aránya növekszik. Teljes cikk
- Tanulmány: Az AI térnyerése a juttatások csökkentéséhez vezet? 4 hete
- Lakhatási támogatás 2026-ban - amit munkavállalóként és munkáltatóként tudni kell 1 hónapja
- Megjelent a rendelet a pedagógusok egyszeri kiegészítő juttatásáról, ekkor kapják meg a tanárok 1 hónapja
- Felmérés: ezért is megéri pluszjuttatást adni a dolgozóknak 2 hónapja
- Így csökkenthető a fluktuáció: juttatások, amelyek valóban számítanak a munkaerő megtartásában 2 hónapja
- Miért az AI-hoz fordulsz a főnök helyett? Készséghiány és bizalmatlanság az AI korában 2 hónapja
- Ma utalják a fegyverpénzt - mutatjuk a részleteket 3 hónapja
- Így alakulhatnak a cafeteria keretek 2026-ban 3 hónapja
- Így nőtt a SZÉP-kártya felhasználása az év végén 3 hónapja
- Lesz idén prémium? Mikor jár és mikor perelhetünk érte? 4 hónapja
- Cafeteria 2026 4 hónapja

Fata László cafeteria szakértő a Cafeteria TREND alapítója, szerkesztője, aki nem csak az adótörvények oldaláról közelíti meg a béren kívüli juttatásokat.
Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?