12 milliárd forintból támogatnák az orvosok továbbképzését
A hálapénz elutasításához és "hűségidőhöz" kötné a kormány a szakorvosok és szakdolgozók továbbképzésének támogatását is. Ugyanis több uniós fejlesztési program révén összesen tizenkétmilliárd forintos forrás jut a szakorvosok és szakdolgozók továbbképzésének támogatására - jelentette be az egészségügyért felelős államtitkár. Hatmilliárd forinttal a szakképzésen, továbbképzésen részt vevő szakorvosokat és szakdolgozókat támogatnák.
Az uniós fejlesztési programokból nyert további hatmilliárd forintot az intézményeknek szánják, amelyek ezt a dolgozók továbbképzéséhez kapcsolódó helyettesítésekre, illetve foglalkoztatási támogatásra használhatnák fel.
Emlékeztetőül, a rezidenesek esetében is ösztöndíjprogramot ajánlott a kormány, a Magyar Rezidens Szövetség alelnöke szerint semmiképp nem jelent megoldást az orvosok problémájára az a javaslat, miszerint hatszáz rezidens kaphatna havi százezer forint támogatást. A szövetség alelnöke szerint így a rezidensek tovább folytatják meghirdetett akciójukat, vagyis amennyiben a kormány év végéig nem rendezi a béreiket, úgy benyújtják munkáltatójuknál a már megírt felmondólevelüket.
atv.hu / MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A dél-és kelet-európai országok állampolgárai általában több időt töltenek munkával, az Egyesült Királyság és Spanyolország az uniós átlag felett teljesített. Teljes cikk
Bevált a NAV új gazdaságfehérítő eszköze, az adategyeztetés, hétfőn újabb egyeztetések kezdődnek - tájékoztatta Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti... Teljes cikk
Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter Facebook-bejegyzésében kiállt a MÁV-csoport dolgozói mellett, elismerve a magyar vasút számos... Teljes cikk
- Bérgarancia Alap: védelem fizetésképtelenség idején 2 hete
- Több mint 1300 diák szakképzését támogatja egy alapítvány 2 hete
- Akár 75 millió forintos támogatást is kaphatnak a fiatal gazdák 3 hete
- Munkahelyi bölcsőde kialakítására lehet pályázni 3 hete
- Coach képzések: ezek az akkreditált üzleti coach képzők 3 hete
- Elmehetek-e munkaidőben orvosi vizsgálatra? 4 hete
- Végzett az első, duális képzésű vegyésztechnikus évfolyam Kazincbarcikán 4 hete
- Az UNIQA csatlakozik a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségének (MBTSZ) felsőfokú képzési programjához 4 hete
- Ezek a legfontosabb prioritások a dolgozók számára a munkahelyen 4 hete
- A 3-22 éves népességből iskolarendszerű képzésben részt vevők aránya - grafikon 1 hónapja
- Hálapénz-útmutató: milyen ajándékot fogadhat el az orvos? 1 hónapja