A dolgozók több mint fele szenvedett olyan munkahelyi balesetet, amit nem jelentettek be
Sokan nem is tudják, hogyan kell bejelenteni egy munkahelyi balesetet. A humán egészségügyi és szociális dolgozóknál fordul elő a legtöbb nem halálos kimenetelű sérülés.

A Simpson Millar adatai szerint az Egyesült Királyságban a munkavállalók csaknem kétharmada (64%) szenvedett már el valamilyen munkahelyi balesetet – amiben a munkahely hibázott -, amelyről nem tettek bejelentést - írja a HR News. A munkavállalók mindössze 36%-a jelentett munkahelyi balesetet.
A válaszadók 31%-a azt állította, hogy „soha nem gondolt arra, hogy jelentse” a balesetet. Ez a statisztika önmagában azt jelentheti, hogy az Egyesült Királyságban az elmúlt évben bejelentett 561 000 nem halálos kimenetelű sérülés jóval magasabb lehet, különösen, ha a munkavállalók úgy döntenek, hogy nem jelentik a baleseteket.
Számos oka lehet annak, hogy nem jelentenek be egy balesetet. Az egyik lehet, hogy az illetőben nem tudatosult, hogy sérülést szenvedett, ezért nem jelentette azt. A másik ok, hogy a dolgozók nem tudják, hogyan kell pontosan jelenteni egy balesetet, ezért úgy dönthetnek, hogy nem vesznek róla tudomást.
A felmérés szerint a munkavállalók 46%-a nem tudja, hogy kinek kell jelentenie a balesetet. Több mint egynegyedük (27%) azt is elmondta, hogy nem tudja, melyik osztályhoz forduljon baleset esetén, ami rávilágít arra, hogy a munkahelyeken többet kell tenni annak érdekében, hogy a munkavállalók tudják, hová forduljanak egy baleset után.
A humán egészségügyi és szociális dolgozóknál fordul elő a legtöbb nem halálos kimenetelű sérülés, a legtöbb bejelentés a nem halálos kimenetelű sérülésekről érkezett. Szintén náluk a legmagasabb a „7 napon túli gyógyulási időnek” minősített sérülések száma. Ezt szorosan követi a feldolgozóipar. Ha azonban a 100 000 főre jutó legveszélyesebb iparágakat nézzük, akkor a mezőgazdaságban fordul elő a legtöbb baleset.
A mezőgazdasági ágazatban 100 000 főre 246 nem halálos kimenetelű sérülés jut, míg az egészségügyi és szociális ágazatban 59. A vízellátás és hulladékgazdálkodás ágazatban dolgozók a második helyen állnak a 100 000 főre jutó nem halálos balesetek tekintetében, 216 bejelentett balesettel.
HR News
fotó: unsplash
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk
Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk
A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk
- Rekordon a munkával való elégedettség Amerikában, de nem a fiatalok körében 6 napja
- Figyelmetlen munkavégzés okozott maradandó sérülést Kaposváron 7 napja
- Példátlan népszerűségnek örvendenek a szexuális zaklatással kapcsolatos képzések a brit munkahelyeken 3 hete
- Munkahelyi bölcsőde kialakítására lehet pályázni 4 hete
- A kultúra és nem a politika határozza meg, hogy a dolgozók beszélnek-e a mentális problémáikról 1 hónapja
- Jobb óvatosnak lenni a tengerparton is 1 hónapja
- Autópálya mellett dolgozó embert gázoltak halálra az M6-oson 1 hónapja
- Halálos munkabaleset a Dunánál, vádat emeltek a műszaki vezető ellen 1 hónapja
- Ezek a kiégés legfőbb jelei a pszichoterapeuta szerint 1 hónapja
- Új SZÉP-kártya zseb segíti, hogy többet mozogjanak a magyar munkavállalók 2 hónapja
- 14 milliós kártérítést kapott a dolgozó, akit Darth Vaderhez hasonlítottak a munkahelyén 2 hónapja