A román vasút több mint ezer fős elbocsátást jelentett be
A román állami vasúttársaság személyszállító üzletága (CFR Calatori) a nemzetközi hitelezőkkel, így az Európai Unióval és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) kötött elővigyázatossági hitelszerződés feltételeinek megfelelően több mint ezer főt bocsát el - közölte a CFR Calatori kedden.
A 76 ezer embert foglalkoztató, üzemeltetési, teherszállítási és utasszállítási üzletágakra bontott román vasúttársaság 2010-ben 10 ezer fős létszámleépítést jelentett be. A lépést akkor azzal indokolták, hogy 45 százalékkal csökkent a teherszállítás és 20 százalékkal mérséklődött az utasszállítási kereslet. A keddi bejelentést elutasította az egyik érintett szakszervezet, jelezve: bírósági úton támadják meg a döntést, mivel nem egyeztettek velük.
Románia 2009-ben kötött először 20 milliárd euró értékű többoldalú nemzetközi készenléti hitelmegállapodást az IMF szervezésében, amit 2011-ben egy kétéves, mintegy 5 milliárd euró értékű elővigyázatossági hitelszerződés váltott fel.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Először rendez állásbörzét jövő szombaton a 280 milliárd forintos beruházással 2500 új munkahelyet teremtő Vulcan Shield Global (VSG)... Teljes cikk
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
- 900 dolgozótól válna meg a Dacia 3 hete
- Gyanúsan sok a beteg az ünnepek körül – ezért változtat a kormány a táppénzen 4 hete
- Újabb cég rúg ki több száz embert az AI miatt 1 hónapja
- Immár hivatalos, hogy 16 000 munkahelyet szüntet meg az Amazon 1 hónapja
- Újabb leépítési hullám az Amazonnál – Ezreket küldhetnek el 1 hónapja
- 72 dolgozó sorsa lett kérdéses a Szőlő utcai javítóintézet ügyében 1 hónapja
- 43 halott után léptek a mozdonyvezetők: országos sztrájk jön a spanyol vasúton 1 hónapja
- Nyolcszáz ezer dollárt kalapoztak össze a gyári munkásnak, akit azért rúgtak ki, mert szidta Trumpot 2 hónapja
- Leépítés jöhet a győri Audinál, őket érintheti 2 hónapja
- 200 ezer banki dolgozó veszítheti el a munkáját az AI miatt Európában 2 hónapja
- Ez a 10 szakma adja a leépítések ötödét – sokan nem számítanak rá 2 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben