A színházakat is padlóra küldheti a járványhelyzet
Volt olyan táncművész, aki a szigorítások bejelentése után azonnal elkezdett munkát keresni.
„Március 11-e óta összesen egy épp hónap volt, amikor játszani lehetett, vagy aki már szeptemberben játszott, annak kettő, ami azt jelenti, hogy minden színház kasszája nagyon kiürült. Igen, mi egy fővárosi fenntartású színház vagyunk, nagyon is kapunk állami támogatást, és nem szólhatunk egy szót sem. Egyetlen állami támogatást kapó színház sem szólhat egy szót sem a magánszínházakhoz vagy a függetlenekhez képest, vagy a szabadúszó művészekhez képest” - mondta az ATV-nek Mácsai Pál, az intézmény igazgatója.
Zsedényi Balázs, az Átrium produkciós menedzsere szerint a magánszínházakat még rosszabbul érinti a szigorítás, mint az állami vagy önkormányzati fenntartású intézményeket. „Még azt vizsgáljuk, hogy egész pontosan meddig ér a takarónk, meddig tudunk ebben a formában létezni. A második kerülettel is van egy jó kapcsolatunk, illetve a fővárossal is igyekszünk arról egyeztetni, hogy az Átrium hogyan tud majd kinyitni a pandemia után” - mondta a csatornának.
Gy. Németh Erzsébet országgyűlési képviselő egyetért a kormánnyal a zárásról, de bízik benne, hogy hamarosan megjelenik a kormányrendelet a részletekkel, és kiderül, tarthatnak-e próbákat a színházak, illetve streamelhetnek-e.
Az EMMI közölte, hogy az állam semmilyen körülmények közt nem vonja el a színházaktól az éves szinten megállapított támogatást. Hozzátették: a minisztérium „Köszönjük, Magyarország!” programból összesen egymilliárd forint értékben kaptak támogatást számos művészeti ág képviselői.
ATV