A vidéki szállodásokat sokkolta a szigorítás
A szállodák üzemeltetői reménykednek benne, hogy az intézkedéseket 30 nap múlva fel lehet oldani.
A zalakarosi szállodák üzemeltetőit sem érte meglepetésként, hogy a bejelentés érinti a vendéglátást.
"Meglepett a döntés, de megmondom őszintén, hogy azért üdvözöljük azt a döntést, hogy kapunk bértámogatást a dolgozóink után, illetve azt is, hogy az elmaradt haszon 80 százalékban az állam által térítésre kerül" - nyilatkozta az ATV Híradójában Virág Zsolt szállodatulajdonos.
Egy másik zalakarosi szállodában úgy döntöttek, nem zárnak be, és igyekeznek hasznosan eltölteni a holtidőt.
"Folytatjuk az építkezéseinket, egy komoly felújítási program, illetve egy új beruházás folyik a szállodánkban. Ezt mindenképpen továbbÍfolytatjuk. Megpróbáljuk a személyzetet megtartani, megőrizni. Mindenképpen számolni kell majd nekünk is az elkövetkező egy-két hétben" - mondta Czimondor Nándor igazgató.
A szállodavezetők reménykednek, hogy a korlátozásokat 30 nap múlva feloldják, de akkor sem lepődnek meg, ha menetközben teljesen be kell zárniuk.
ATV
fotó: pexels
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Éves szinten a foglalkoztatottak száma - 20-30 ezerrel - a kereskedelem a közigazgatás az egészségügy és a mezőgazdaság területén nőtt, míg a... Teljes cikk
Lázár János az elmúlt napok havazása kapcsán több bejegyzésben számolt be a közlekedési ágazat rendkívüli munkájáról. A miniszter szerint a... Teljes cikk
Már a januári fizetéssel érkezhet a kedvezmény az édesanyáknak és a családoknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
- Van olyan település a Balatonon, ahol a szezonális munkaerő 60-70 százalékát adják a diákmunkások 6 hónapja
- A kisváros cukrásza, aki szereti a pörgést 7 hónapja
- Már a pincér is mosogat: mit tehet a vendéglátóipar a munkaerőhiány ellen? 7 hónapja
- Ennyi borravalót kapnak a magyar pincérek 7 hónapja
- Nagy hajrá indul a szezonális munkaerőért – ezekre a munkákra van most a legnagyobb kereslet 8 hónapja
- Új szállodai vezérigazgató a balatoni hotel élén 11 hónapja
- Gyakornokból lett szállodaigazgató - Hegedüs Hajnalka, a Hilton Budapest első női igazgatója 12 hónapja
- Hogyan épül fel egy éttermi konyha? 1 éve
- Így szabályozza a kormány a borravaló adómentességét 1 éve
- Brüsszelben tüntettek a biztonsági, higiéniai és vendéglátóipar dolgozói 1 éve
- Folytatódik a Marriott ingyenes képzési programja 1 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa