Az MTVA a közfoglalkoztatottak fotóiból rendez kiállítást
Publicart címmel közfoglalkoztatottak fotóiból nyílt kiállítás a Magyar Távirati Iroda Nonprofit Zrt. székházának előcsarnokában csütörtökön Budapesten.
A kiállítást megnyitó Kálomista Zsuzsa, az MTVA archívum és tartalomkereskedelmi igazgatója kiemelte, nagyon büszke a 2012 augusztusában indult közfoglalkoztatási programra. Az igazgató szerint a kiállítás arra is példa, hogy a programmal könnyebben átvészelhető a közfoglalkoztatottak számára "ez a nehéz időszak". "Ahogy látom, sokan örömet találtak ebben a munkában" - jegyezte meg Kálomista Zsuzsa, aki a tárlat fotóit magas színvonalúnak tartotta.
Néhány napja mutatták be közfoglalkoztatottakról szóló Közfoglalkoztatás másképp című kötetet, amelyben 42 interjút készítettek a programban résztvevő 28 és az MTVA állandó munkatársaként dolgozó 14 emberrel. A könyvben kapott helyet az a felmérés is, amely 191 közfoglalkoztatott és 91 állandó munkatárs megkérdezésével készült a munkatársak életkörülményeiről, életkilátásairól, munkakörülményeiről.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
- A jó fizetés már kevés, ennél többet kell nyújtaniuk a munkaadóknak 1 éve
- A felhatalmazás felelősséggel jár - Tóth Zsuzsa, a Magyar Telekom Chief People Officere 1 éve
- Példamutató munkáltatók és munkavállalói jóllét: Interjú Dr. Mihalik Zsuzsával, a beneFit Prize Alapítójával 1 éve
- KTK munka 2 éve
- "A hatékony és sikeres munkavégzéshez kiegyensúlyozott magánéletre van szükség" 2 éve
- "A top 3-ba akarunk kerülni": új vezetők, ambiciózus tervek az IDBC-nél 2 éve
- Új humánerőforrás ügyekért felelős vezérigazgató-helyettes a Magyar Telekomnál 2 éve
- Vajon csökken a vállalati egészségkultúrára fordított béren kívüli juttatások adója? 2 éve
- Így változott a közfoglalkoztatás az elmúlt tizenkét évben 2 éve
- Ennyit keresnek az állami média vezetői 2 éve
- Az MTVA véradóbarát munkahely 2 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa