Berlinhez fordulnak a német cégek - "diszkriminatív a különadó"
A német gazdaság vállalatait tömörítő Német Ipartestület (Bundesverband der Deutschen Industrie, BDI) élesen bírálta a magyar kormány különadóját. A szervezet szerint a teher a magyar tulajdonú vállalatokat kevésbé érinti, tehát a külföldi - elsősorban német - vállalatokra nézve erősen diszkriminatív - írja a Világgazdaság.
Schnappauf szerint az érintett ágazatokban jórészt külföldi - német - vállalatok tevékenykednek, a magyar cégeket csak elenyésző mértékben érinti a teher, így ez egy protekcionista, diszkriminatív lépés.
A vállalatok Berlintől a helyzet azonnali megoldását várják - írja a Frankfurter Rundschau.
Frankfurter Rundschau/Világgazdaság
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az európai kereslet visszaesése és a digitális átállás miatt aggódnak leginkább a hazai vállalatok – mutat rá az EY közel 200 pénzügyi és... Teljes cikk
Az adóhatóság a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének nem megfelelő adózók listáját is közzétette. Teljes cikk
Egy új kutatás szerint az alfa generáció gyökeres változásokat vár a munka világában a szülei generációjához képest – a napi ingázás és az... Teljes cikk
- Több százezer migráns munkára kész – a rendszer mégsem kér belőlük 5 hónapja
- "Fel vagyunk készülve, hogy tíz rendőrből hat roma lesz?" - kihívások a foglalkoztatásban 5 hónapja
- Az LMBTQ+ munkavállalók növekvő diszkriminációról számolnak be és kevésbé boldogok 8 hónapja
- Miért bukik meg a hagyományos HR a munkahelyi panaszok kezelésében? 8 hónapja
- Így befolyásolja a munkahelyválasztást az LMBTQ diszkrimináció 8 hónapja
- Átadták a Szakképzési Díjat: itt vannak a győztesek 8 hónapja
- Szakképzési Díj: hamarosan zárul a pályázati határidő 11 hónapja
- Tízből négy német vállalat tervez leépítést 2025-ben 12 hónapja
- Törd át a csendet! - gazdasági kárt okozhat a munkahelyi diszkrimináció 1 éve
- Ageizmus, anyasági fal: diszkrimináció a munkahelyeken 1 éve
- Hajrá "techcsajok"! Enyhüljön a munkaerőhiány! 1 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?