Egyre nagyobb vezetői fizetések: ki az első a listán?
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatA gazdasági válság leküzdése érezteti hatását a legfelsőbb fizetési szinten is: a német cégvezetők ismét milliókat visznek haza. A listavezető a legnagyobb európai autógyár, a Volkswagen élén álló Martin Winterkorn, akinek hivatalos bevétele az elmúlt év során megközelítette a 9,5 millió eurót - tudta meg az InfoRádió.
Eddig a legnagyobb német magánbankot vezető svájci származású Josef Ackermann volt az éllovas a fizetések terén, de - alighanem a német gépkocsigyártás szédületes fellendülésének köszönhetően - a Volkswagen igazgatótanácsának elnöke, Martin Winterkorn tavaly megelőzte 9,33 millió eurós évi bevételével. Josef Ackermann a múlt évben 8,99 millió euró után adózott. Közvetlenül a nyomában van a Siemens elnöke, az osztrák Peter Löscher, aki tavaly csupán 10 ezer euróval keresett kevesebbet.
A konjunktúra szárnyalása még inkább érezhető a menedzserek bevételének felszökésén: a tehergépkocsik gyártására szakosodott MAN céget vezető Georg Pachta-Reyenhofen fizetése egy év alatt 191 százalékkal emelkedett, de a Thyssen-Krupp konszern igazgatótanácsának tagjai is átlagosan 160 százalékkal több pénzt vittek haza az elmúlt év során.
InfoRádió
A konjunktúra szárnyalása még inkább érezhető a menedzserek bevételének felszökésén: a tehergépkocsik gyártására szakosodott MAN céget vezető Georg Pachta-Reyenhofen fizetése egy év alatt 191 százalékkal emelkedett, de a Thyssen-Krupp konszern igazgatótanácsának tagjai is átlagosan 160 százalékkal több pénzt vittek haza az elmúlt év során.
InfoRádió
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?