Megjelent: 15 éve

Éhbérért dolgoznak és három hétig nem fürödhettek a dolgozók

Alacsony keresetükre panaszkodnak, és juttatásaik megvonásától tartanak a pécsi Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. dolgozói - adta hírül az Új Dunántúli Napló szerdán. A vállalat vezetése hallani sem akar a bérkompenzációról.

A baranyai lap szerint a munkavállalók elkeseredett levélben fordultak a szerkesztőséghez, amelyben úgy fogalmaztak: éhbérért dolgoznak, a többségük bére még a hatvanezer forintot sem éri el. A vállalat vezetése ugyanakkor hallani sem akar a bérkompenzációról, pedig az adórendszer változása miatt 5-6 ezer forinttal kevesebbet keresnek.

A munkavállalók nem tudják, hogy az idén megkapják-e a béren kívüli juttatásokat, vagy ugyanúgy elveszik tőlük, mint az önkormányzati fenntartású intézmények dolgozóitól. A Zsolnay-alkalmazottak nehezményezték azt is, hogy vizesblokk hiányában három hétig nem volt fürdési lehetőségük.

Péterné Marosy Katalin, a társaság vezérigazgatója elmondta, a tisztálkodási problémák a Zsolnay Kulturális Negyed építése miatt voltak: a termelés új gyártócsarnokokba került, a zuhanyzók a régi gyárépületben voltak, az új vizesblokkot határidőre nem sikerült átadni. Azóta már elkészült az új fürdő.

A cégvezető beszámolt arról, hogy a fizikai dolgozók átlagos nettó jövedelme a cafeteria-juttatással együtt nettó 85 ezer forint, amely valóban alacsony, de a manufaktúra jelenlegi nehéz piaci helyzetével arányos bérezést jelent.

Hozzátette: a 2011-re vonatkozó és elfogadott üzleti terv - a menedzsment javaslatára - a cafeteria-juttatások megtartásával számol és tartalmazza a bérkompenzációt is.

Bár a Zsolnay a városi vagyonkezelő többségi tulajdonában van, a menedzsmentjogokat a kisebbségi tulajdonos Manufaktúra-Befektető Kft. gyakorolja, amely a városi közgyűlés múlt heti döntése értelmében március 31. helyett május 24-ig kapott haladékot a részvények kifizetésére.

hirado.hu/Új Dunántúli Napló

  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Béremelések az Aldinál – Vannak, akik már egymillió forint felett keresnek majd

Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain

Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk

Erre fókuszál majd a NAV a kkv-knál 2026-tól!

A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk