Fizetést nem adtak, és fagyban, porban dolgoztatták a magyarokat
Busás fizetés ígéretével csaltak ki, majd embertelen körülmények között rabszolgaként dolgoztattak több tucat magyar férfit egy mongóliai vasércbányában - tudta meg a Blikk. Az újsághirdetésekben toborzott magyar munkásokat hetente hét nap, napi 10-12 órában dolgoztatták a Góbi-sivatagban megfelelő ellátás és szakszerű orvosi felügyelet nélkül, és végül ki sem fizették őket.
Pécsi a boncolási eredmény szerint koszorúér-elzáródásban halt meg november 27-én, de hamvainak hollétéről azóta sem értesítették a családot. Szigetszentmiklóson élő özvegyét a bányavállalat hivatalosan nem is értesítette, csak a pénz nélkül hazakullogott társaktól tudott meg egy-két részletet.
Blikk
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A babóti általános iskolában meghirdetett tanári állásra közel százan jelentkeztek a Maldív-szigeteki álomutazás ígéretével. Már a második... Teljes cikk
Milyen munkahelyet kívánnának a lányaiknak az apák? Ezzel a kérdéssel indította idei nőnapi kezdeményezését a Dreher Sörgyárak. A vállalat... Teljes cikk
Vádat emeltek két orvos, valamint két társuk ügyében, akik két éven át törvénybe ütközően, közfinanszírozásra végeztek műtéteket a... Teljes cikk
- Magyar Revolut: 12 kérdés, amire még nincs válasz 3 hete
- Hiába az AI-láz: a magyar vállalatok 77%-a még semmit nem lát a megtérülésből 1 hónapja
- Munkaidő után, zárt ajtók mögött műtöttek – így játszotta ki a szabályokat két orvos 1 hónapja
- Új vezérigazgató a a Magyar Suzuki Zrt. élén 2 hónapja
- Négymillió forinttal szívódott fel az önjelölt ács 2 hónapja
- Létrejött a bérmegállapodás a Magyar Postánál - Ennyivel nőnek a bérek 2 hónapja
- Papíron máshol dolgoztak – 1 milliárdos csalás a bíróság előtt 3 hónapja
- A NAV nevében keresik meg áldozataikat a csalók - erre kell figyelni! 3 hónapja
- Útépítő munkás 3 hónapja
- Luxuskarácsony az állami szektorban: 52 ezres ajándékcsomagot kaptak a dolgozók 3 hónapja
- Figyelmeztet a NAV: adathalász csalók támadhatnak 4 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?