Folytatódik a British Airways sztrájkja
Tárgyalások jelei nélkül folytatódott kedden a British Airways utaskísérőinek előző nap kezdődött, ötnaposra tervezett sztrájkja, amely miatt a légitársaság budapesti járatainak felét törölni kellett.
A szakszervezet összesen húsz sztrájknapot hirdetett meg. Az első munkabeszüntetés május 18-ától 22-éig tartott volna, de ez a londoni felsőbíróság elsőfokú tiltó döntése miatt nem kezdődött el. A BA azzal az érvvel fordult a bírósághoz, hogy az érdekképviselet eljárási szabálytalanságokat követett el, amikor tagságát megszavaztatta a munkabeszüntetésről.
A londoni felsőbíróság először a légitársaságnak adott igazat, így az első sztrájkot a szakszervezet lefújta. A másodfokon eljáró fellebbviteli fórum azonban múlt csütörtöki végzésével az érdekképviseletnek adott igazat, így a hétfőtől meghirdetett második sztrájk már elkezdődött.
A további sztrájkokat május 30-ától június 3-áig és június 5-étől június 9-éig tartanák.
A British Airways különböző számarányok ismertetésével igyekszik jelezni, hogy véleménye szerint a sztrájk nem túl sikeres. A YouTube videoportálra kedden feltöltött - a BA honlapján is hozzáférhető - tájékoztatóban Abigail Comber, a British Airways márkaigazgatója úgy fogalmazott: előző nap a hosszú távú célállomások 85 százalékára, a rövid távú célállomások mindegyikére közlekedtek BA-járatok. A tisztviselő ugyanakkor nem részletezte, hogy e kategóriákon belül milyen volt az induló és a törölt járatok aránya.
A BA hivatalos keddi közleményében ezt azzal egészítette ki, hogy központi londoni repülőteréről, Heathrow-ról aznap a rövid távú - vagyis a belföldi és az európai - járatok 50 százaléka, a hosszú távú járatok 60 százaléka közlekedett. A második legnagyobb londoni repülőtéren, Gatwicken a cég szerint nem okozott fennakadást a sztrájk, az innen induló járatok személyzete teljes létszámban munkára jelentkezett. Hétfőn hasonló adatokat közölt a cég.
Mindez a British Airways szerint azt jelenti, hogy a társaság járatain naponta 60 ezren tudnak elutazni célállomásukra a sztrájk idején is; ez az ilyenkor szokásos napi utasforgalom 70 százaléka.
A rövid távú járatok átlagosan felének törlését tükrözte a budapesti helyzet: kedden a menetrendben szereplő négy BA-járatból kettő indult el Ferihegyre. A British Airways járatinformációjának kedd esti kiírása szerint egészen péntekig, a mostani sztrájk végéig ugyanez a sztrájkmenetrend lesz érvényes a budapesti járatokkal kapcsolatban.
A Unite szakszervezet adatai szerint a Heathrow-ról keddre beütemezett 330 BA-járat közül 128-at kellett törölni. A BA közölte ugyanakkor, hogy "nem elsősorban a járatok, hanem az utasok számára" összpontosít, és igyekszik a sztrájk által érintett utasokat az adott útvonalakon belül más, közlekedő járatokra átirányítani.
Kedden nem volt jele a cégvezetés és az érdekképviselet közötti kapcsolatfelvételnek.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
A Samsung Electronics dél-koreai dolgozóinak 93 százaléka megszavazta a sztrájkot a bónuszvita miatt, ami tovább mélyíti a konfliktust a világ... Teljes cikk
- Felfüggesztik a sztrájkot a pécsi buszvállalatnál 4 hete
- Sztrájk miatt szinte a teljes élet leáll ma ebben az országban 1 hónapja
- Sztrájkmenetrendet hirdetett meg a pécsi buszvállalat 1 hónapja
- Ha magaddal nem vagy tisztában, minek irányítanál másokat? Önismeret és a vezetői szerep 1 hónapja
- Véget ért a szerbiai ügyvédek sztrájkja 1 hónapja
- Rég nem látott csúcson a brit munkanélküliség 2 hónapja
- Így tanulnak idegen nyelvet a munkavállalók 2 hónapja
- 43 halott után léptek a mozdonyvezetők: országos sztrájk jön a spanyol vasúton 3 hónapja
- Boldogtalan britek: stresszesek és túlterheltek a szigetország dolgozói 3 hónapja
- Új HR vezető az Arvalnál 3 hónapja
- Ez a készség lesz a legfontosabb a HR-ben 2026-ban - interjú Nagy-Jakab Andreával 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?