kapubanner for mobile

Gyújtogatás történhetett a Frangepán utcában

Több portál is beszámolt arról, hogy szerdán tűz ütött ki a XIII. kerületi Frangepán utcában. Egy számítástechnikai nagykereskedés raktára gyulladt ki, milliárdos kárt okozva. Végül kora délutánra sikerült megfékezni a tüzet, amelynek füstjét lényegében az egész városban látni lehetett.

Az Index azt írja, mivel valószínűleg más techcégnek nincs több száz négyzetméteres raktára az utcában, a Ramiris Europe Kft. nevű vállalkozás telephelye borulhatott lángokba. A cég elektronikai nagykereskedelemmel foglalkozik, és komoly piacátrendező hatása lenne annak, ha a tűz miatt kénytelen lenne lehúzni a rolót. Itthon ugyanis az egyik legnagyobb elektronikai beszállítónak számít, és fontos állami megrendeléseik voltak.
A cég tavaly majdnem a duplájára nőtt az előző évhez képest. Árbevételük 23,8 milliárdról majdnem 43,8 milliárdra emelkedett, és a cégből 1,2 milliárd forint osztalékot vettek ki, míg a korábbi évben ez az összeg 400 millió volt. A kifizetett osztalék valamivel még több is annál, mint amit nyereségként megtermelt a cég.

A portál azt írja, a Ramiris cégcsoportot Seszták Miklós korábbi fejlesztési miniszterhez szokás kötni, nem véletlenül: a politikus egy céghálón keresztül kapcsolódik a vállalkozáshoz. A Ramiris jelenleg egy ciprusi cég és Fabó György tulajdona, de a cégalapításkor jelen volt egy Sándor Kornél nevű férfi is, aki Seszták osztálytársa volt a 80-as években Kisvárdán. „Sándor Kornél már többször felbukkant a Seszták Miklós ügyeit boncolgató cikkekben. Sándor Kornél több, a Ramiris cégcsoporthoz tartozó társaságban töltött be cégjegyzésre jogosító vezető tisztséget (Ramiris Europe Kft., Ramiris Rent Kft., Ramiris Mobil Kft., M3 Invest Kft.), és résztulajdonosa volt az Oxygen Wellness Befektetési és Ingatlanhasznosító Kft.-nek, amelynek a cégnyilvántartás szerint nemcsak a fővárosban, hanem Kisvárdán is van telephelye” - írta korábban a portál.

2014-ben arról is beszámoltak, hogy Sesztáknak is van ilyen nevű cége, a Ramiris Autó Kft - ez a Kisvárdán autókereskedéssel foglalkozó cég akkor száz százalékban Sesztáké volt.
A Ramirist egyébként Fabó a Bestbyte Kft.-n keresztül tulajdonolja, ez a Ramiris kiskereskedő hálózata. „Seszták Miklóst először a '90-es években bíztuk meg ügyvédi feladatokkal, azóta számos jogi eljárásban képviselt bennünket, az általunk vezetett magyar cégek külföldi anyavállalataihoz azonban sem tulajdonosként, sem irányítóként nem volt köze, ez faktum” - nyilatkozta Fabó a Heti Válasznak.

Gyújtogatás történhetett

A rendőrség a honlapján azt írja, hogy a tűzesettel kapcsolatban rongálás miatt indítottak eljárást ismeretlen tettes ellen, vagyis egyelőre nem zárták ki a szándékos gyújtogatás lehetőségét.

Index.hu
  • 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A mesterséges intelligencia miatt értékes jelölteket veszíthetnek a cégek a toborzás során

Egy friss kutatás szerint az AI fokozott használata a kiválasztásban ahhoz vezethet, hogy a munkáltatók átsiklanak a kiváló pályázók felett. A... Teljes cikk

Új ünnepnapot kapna Magyarország: július 8. munkaszüneti nappá válhat

Egy civil kezdeményezés szerint július 8. a jövőben hivatalos nemzeti ünneppé, akár munkaszüneti nappá is válhatna a Rákóczi-szabadságharc... Teljes cikk

6,1 millió vezető felkészületlen: ki gondoskodik a mentális jólétről?

Egy friss kutatás szerint az Egyesült Királyságban 6,1 millió olyan vezetői pozícióban lévő munkavállaló van, akik nincsenek felkészülve a... Teljes cikk