kapubanner for mobile
Megjelent: 10 hónapja

Hogyan előzhető meg a hátfájás az irodában?

Az irodisták táborában igen gyakori probléma a hát- és derékfájás, nem véletlenül. A szóban forgó problémák sajnos az ülőmunka velejárói, úgymond kikerülhetetlenek.

De mi áll a hátfájás kialakulásának hátterében? A tapasztalatok azt mutatják, hogy szinte minden esetben a rossz szokások, illetve a nem megfelelő munkakörnyezet kialakítása a ludas.

Sajnos az sem segít, hogy az esetek döntő többségében tisztában vagyunk a kockázattal. Jól tudjuk, hogy az általános egészségünk hosszútávú megőrzéséhez és a komfortos munkavégzéshez elengedhetetlen a hát- és a gerinc egészségének megtámogatása, mégis félvállról vesszük a helyzetet.

Tudatosságra van szükség – és még valamire. Ha a gerincre nehezedő terhelés csökkentéséről van szó, a lehető legjobb, amit tehetünk, ha az egészségügyi irodai székek széles spektrumú tárházából válogatunk.

Az ergonomikus bútorok szerepe ugyanis nem elhanyagolható!

Hogyan előzhető meg a hátfájás az irodában?
-

Az ergonomikus bútúrok speciális kialakítással készülnek. Elsődleges feladatuk a hátfájás megelőzése. Abban az esetben ugyanis, ha az iroda berendezése a cél, viszont a bútorok nem az egészségügyi modellek választékából kerültek ki, nos, hosszútávon előre borítékolhatjuk a hát- és derékfájás kialakulását is.

S bár a rendszeres fájdalom is rendkívül zavaró, olyan krónikus betegségek kialakulására is számíthatunk, mint a gerincferdülés vagy az izomfeszültség.

Az egészségügyi irodai székeket hozzáértő, profi szakemberek tervezték – speciális anyaghasználatuknak és kialakításuknak köszönhetően bizonyítottan megelőzik a mozgásszervi problémák megjelenését.

Hogyan válasszuk ki a tökéletes irodai széket?

A választásnál érdemes figyelembe venni néhány szempontot, hogy valóban kimaxoljuk a lehetőségeinket.

A szék magassága példának okért rendkívül fontos szempont. A legideálisabb esetben az ülő személy talpa kényelmesen a padlón nyugszik, a monitor pedig szemmagasságban van.

A minőségi székek állítható dőlésszögüknek köszönhetően fent tartják a természetes gerincgörbületet is.

Nem feledkezhetünk el a kartámaszról sem, hiszen a váll lazán tartása is fontos szegmense az órákon keresztül történő munkavégzésnek.

Mozgassuk át magunkat időről időre!

Beszereztük a minden szempontból ideális egészségügyi irodai széket! Nagyszerű! Fontos azonban tudni, hogy ezzel - bár valóban fontos lépés- még nem tettünk meg mindent az egészségmegőrzésünkért!

A minőségi ülőalkalmatosság szavatolja a kényelmes munkavégzéshez szükséges megfelelő testtartást, ám a mozgásról nem szabad elfeledkeznünk!

Hiszen az órákig tartó ücsörgés – még ha komfortos székben ülünk is- hatására elgémberednek az izmaink. Mit tehetünk? Nagyon egyszerű: bizonyos időközönként hagyjuk abba a munkát, álljunk fel és végezzünk néhány egyszerű gyakorlatot. A guggolás, a vállkörzés vagy a lábemelés egyszerű, de annál hasznosabb és hatékonyabb gyakorlatok, amelyekkel jólesően átmozgathatjuk az egész testünket.

Ha tudunk, egy rövidebb sétát is beiktathatunk a munkanapba, illetve a megfelelő hidratáltságról sem feledkezzünk meg!

Bónusz: gondoskodjunk a megfelelő világításról is!

Egészségügyi szék – pipa, rendszeres mozgás – pipa! Van viszont még egy fontos terület, amit nem ajánlatos félvállról venni - a megfelelő irodai világítás kialakítása!

Biztosan mindannyian tapasztaltuk már: ha nincs elegendő fény, a monitor felé hajolunk. Ez a rossz szokás nap nap után komoly nyak- és hátfájás kútfője! Hiába van speciális szék alattunk, hiába mozgunk eleget, ha a rossz világítás vagy a nem jól belőtt szemmagasság miatt előre kell hajoljunk!

Figyeljünk hát oda arra, hogy a monitor szemmagasságban legyen, ne kelljen lefelé vagy felfelé nézni.

Bár az irodákban a természetes fény volna a kívánatos, sajnos ezt nem minden helyen lehet megvalósítani. Ám a mesterséges fény sem ördögtől való – a lényeg, hogy meleg árnyalatú, nem túl erős (de nem is túl gyenge) fény uralja a teret.

Mert az egészségünk a tét!

Ne vegyük félvállról a témát, mert ezzel az egészségünket hanyagoljuk el! Válasszunk minőségi széket, azt állítsuk be helyesen, mozogjunk eleget és teremtsük meg a minden szempontól ideális munkakörnyezetet!

  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket

Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk

Már parlamenti vitán a 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslat

A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk

NAV: eddig kell bevallani és befizetni a globális minimumadó előlegét

A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk