Kiszűrik a kontár könyvelőket - jönnek az ellenőrök
A tervek szerint a jövő év elején kezdi meg működését a számviteli, adóügyi szakemberek ellenőrzésével foglalkozó felügyelet - írja csütörtöki számában a Magyar Idők.
Kezdetben szakmai előírásokat, az egyes hivatásrendek működését meghatározó szabályokat szövegezne meg, később az ellenőrzés és a szankció kiszabásának lehetőségét is megkapná.
Az NGM közlése a megbízható könyvelők lesznek ennek a nyertesei, hiszen a közfelügyelet kiszűri a kontárokat a piacról.
A regisztrált könyvviteli szolgáltatást végzők tábora jelenleg 55 ezer tagot számlál.
Magyar Idők
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az alapellátás működése kritikus ponthoz érkezett Magyarországon, egy friss szakmai tanulmány szerint már rövid távon is fennakadások fenyegetik a... Teljes cikk
Megjelent a KPMG Global Tech Reportja, amelyben 27 országból, 2500 technológiai vezetőt – többek között a Google, az Open AI és a Microsoft 365... Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) minden eddiginél szélesebb körű támogatást kínál a személyi jövedelemadó bevalláshoz; közérthető... Teljes cikk
- Így néz ki a könyvelő szakma jövője 5 hónapja
- Hogyan válasszunk megbízható könyvelő- és adótanácsadó partnert – szakmai útmutató vállalkozásoknak 6 hónapja
- Súlyos munkavédelmi mulasztásokat tártak fel a Woltnál 6 hónapja
- Még várják a jelentkezőket a Nyári diákmunka programra 9 hónapja
- Majdnem kétmillióval károsított meg egy céget egy könyvelő 9 hónapja
- Megnyílt a 155 milliárd forintos keretösszegű vállalkozói program 10 hónapja
- Ezért nehéz a kkv-nak jó könyvelőt találni 10 hónapja
- Béremelést kapnak a falvak és kistelepülések köztisztviselői 11 hónapja
- NGM: erre van szükség a vállalkozások növekedéséhez 11 hónapja
- Ezeket a munkajogi hibákat nem engedheted meg magadnak! 11 hónapja
- Június végéig pályázhatnak a vállalkozások az Év Felelős Foglalkoztatója elismerésre 11 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben