Komárom-Esztergomban és Békésben is változik a háziorvosi ellátási rendszer
Ezzel hatra bővül azon vármegyék száma, ahol már nem az önkormányzatok, hanem az OMSZ szervezi a hétköznaponként délután négykor kezdődő ügyeletet.
Május 1-jétől két újabb vármegyében, Komárom-Esztergomban és Békésben indul az új háziorvosi ügyeleti rendszer – írja a 24.hu. Ezzel hatra bővül azon vármegyék száma, ahol már nem az önkormányzatok, hanem az OMSZ szervezi a hétköznaponként délután négykor kezdődő ügyeletet.
Az ügyeleti ellátásra hétköznap 16 és 22 óra, illetve hétvégén és ünnepnapon 8-tól 14 óráig lehet bemenni a kijelölt ügyeleti pontokra.
A többi vármegyében a bevezetésig az eddig megszokott rend szerint zajlik az alapellátási ügyelet. Az a cél, hogy a jövő év elejére Budapest kivételével az egész országban egységes ügyeleti rendszer működjön.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk
Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk
- Aggasztó a magyar orvosok mentális állapota: 100-ból 2-nél súlyos az öngyilkosság veszélye 1 hónapja
- Már parlamenti vitán a 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslat 2 hónapja
- A vizelet negatív, a panasz mégsem múlik? Hólyagfájdalom-szindróma is lehet 2 hónapja
- Ismét keresik az Év Fiatal Vállalkozóját 2 hónapja
- Mi alapján kaphatok megváltozott munkaképességűként több ellátást? 3 hónapja
- "Utálom ezt a bértáblát" – Takács Péter szerint változhat az orvosok fizetése, ha nyer a Fidesz 3 hónapja
- Fontos változás az egészségügyben: egyszerűbb lett a nyugdíj melletti munkavégzés 3 hónapja
- Leronthatják a segélyek a nyugdíj alapjául szolgáló nettó életpálya átlagkereset összegét? 4 hónapja
- Felmérés: ilyen könnyítésre vágynak a magyar kkv-k 4 hónapja
- "Nem beszél angolul!" – végleg eltiltották a magyar orvost a brit kórházban 4 hónapja
- Ősszel újra emelkedhet a foglalkoztatás ezen a területen 5 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa